Wpis z mikrobloga

posiadania dzieci, najlepiej w tradycyjnym modelu rodziny


@moll: to jest niewykonywalne jak teraz na rynek pracy wchodzisz przy 26r.ż będąc gołodupcem. Najczęściej mówią tak ludzie którzy mają fajnych rodziców pomagających wychowywać wnuki. Niestety niektórzy muszą żyć sami
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: dlatego, po co studia na każde stanowisko? Tym bardziej że cześć klepania tabelek da się małpę nauczyć, ale bez studiów się nic nie da xD
Poza tym jak idziesz po ogólniaku to już 24-25 lat, 3 lata pracy i w okolicach 28 masz stabilnie nawet bez rodziców (nam nie pomagają ani moi ani męża)

Tu jest potrzebna głęboka transformacja, zdrowy rozsądek, ale to nie na rękę ani rządzącym ani korporacjom
  • Odpowiedz
czego wymagam od siebie


@moll: no ale masz za mało. Trzeba mieć 3, żeby uratować demografie. Czyli tak jakby sama nie stajesz na wysokości zadania... no ale wymagasz od innych.

A to mój drogi jest zmiana mentalu, ale ty tylko widzisz koniec swojego portfela.


@moll: aaa zmiana mentalu = szantaż ekonomiczny. Gratuluje podejścia. Same sukcesy wróże.

Chcesz zmieniać poglądy ludzi, a nie potrafisz wymyślić sposobu żeby tych ludzi zjednoczyć -
  • Odpowiedz
Czy mam nadzieje masz już 3 potomstwa? Bo przy 2 to jest za mało, wiesz o tym?


@Sarza01: i znowu, gówno rozumiesz, a grasz eksperta. 2 jest wystarczające, bo zawsze będą tacy, którzy z własnej woli będą mieć więcej dzieci

Czemu nie chcesz być przydatnym elementem społeczeństwa? Właściwie to co by Ci zaszkodziło zrobić sobie 5 albo 8? Może mogła byś pomóc temu społeczeństwu? W końcu tyle Ci dało. Taka dobra
  • Odpowiedz
@Sarza01: mam dwójkę, tyle wystarczy do podtrzymania, pod warunkiem że ty też tyle zrobisz. Gdzie twoja dwójka. Nie masz?.oddaj wyplatę to mogę to trzecie urodzić i za twoje wychować
  • Odpowiedz
Klaunie to wy tutaj wprowadzacie szantaż. Serio taki ślepy jesteś?


@Sarza01: nie, to ty jesteś zbyt tępy, żeby zrozumieć, o czym piszemy. Żyjesz w #!$%@? społeczeństwie i masz wobec społeczeństwa obowiązki. Chcesz żyć w 100% na swoich zasadach, to #!$%@? żyć w puszczy.

dla nas i tak nie będzie żadnej emerytury klaunie.


@Sarza01: przez takich idiotów jak ty
  • Odpowiedz
@Sarza01: bo na starych zadziała kij, na młodych - marchewka, tylko formowanie trzeba zacząć w szkołach.

Nie, kobiety walczyły o to, żeby być traktowane jak ludzie, a nie AGD z funkcją seksu
  • Odpowiedz
Tu jest potrzebna głęboka transformacja, zdrowy rozsądek, ale to nie na rękę ani rządzącym ani korporacjom


@moll: Tu potrzebna była
W tej chwili jest o 20 lat za późno, 20 lat pogarszania sytuacji. Samo odwrócenie trendu to nie jest sama decyzja ale 20 lat walki i chęci, budowania mieszkań, wspierania młodych ludzi w życiu zamiast starych, promowania pracy i dzieci od 18 r.ż.. Kryzys demograficzny Polski będzie jednym z najgorszych na
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas:

@Dueil_angoisseus: nie, nie jest. #!$%@? bzdury, które wydaje ci się, że są. Co nie ma przełożenia w niczym.


Parę komentarzy wyżej był ciekawy wykres. Jak się do niego odniesiesz? Po za tym może weź nosa wyjmij z tyłka i zobacz jak wygląda sytuacja w powiatowych gdzie jest pełno singli a porodówki są zamykane. Zwalasz winę na facetów a tak naprawdę to nie ich wina.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: @moll

tak jak myślałem - statystyka, jedyne dane w tym wątku skrzętnie pominięta. Tego pytania nie było.

Dlaczego uważam was za ludzi ociężałych umysłowo? Bo chcecie wprowadzać szantaż ekonomiczny w momencie gdy 30% młodych facetów nie uprawa seksu nie ze swojej winy.

i znowu, gówno rozumiesz, a grasz eksperta. 2 jest wystarczające, bo zawsze będą tacy, którzy z własnej woli będą mieć więcej dzieci


@zmarnowany_czas: tak, w momencie gdzie
Sarza01 - @zmarnowanyczas: @moll 

tak jak myślałem - statystyka, jedyne dane w tym w...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-22 124002

Pobierz
  • Odpowiedz
I ty to wiesz bo? Skąd to wydumałeś panie ekspert?


@Sarza01: bo średnia liczba dzieci w przeliczeniu na matkę nie zmienia się od 50 lat, a w niektórych krajach nawet rośnie.

masz tutaj klaunie i nie szczekaj.


@Sarza01: ponownie, jesteś matołem, który przeczytał jeden artykuł na wikipedii i myśli, że wie o czym pisze

w dupe mnie dziadu pocałuj. Może być taka odpowiedź?


@Sarza01: czekam na twój skowyt, bo
  • Odpowiedz