Wpis z mikrobloga

Skąd różowe paski do 30 lat mają tyle kasy w tak młodym wieku? Rozumiem jeszcze kiedy młody facet ma dużo hajsu bo wiadomo - może być programistą albo ogarniętym budowlańcem, elektrykiem, mechanikiem samochodowym. Ale nie rozumiem co taka młoda laska może robić takiego że przynosi jej to tyle hajsu?? Nie mówicie że wszystkie są jakimis influencerkami.

Ostatnio poczułem się trochę bardziej samotny więc zainstalowałem tindera, badoo inne w celu poznania różowej. Spotykałem się z kilkoma dziewczynami młodszymi ode mnie 2-3 lata i nie mogę się nadziwić. Każda z nich miała jakąś kawalerkę. Nie były to jakieś mega wypasione mieszkania, ale nie były to też najtańsze klitki. Większość z nich oczywiście studiowała jakieś niezbyt przyszłościowe kierunki. W wolnym czasie oczywiście imprezowały i "dorabiały" sobie gdzieś. No właśnie, pytanie tylko gdzie? Skąd 21-22 letnie dziewczyny mają około 2k na mieszkanie, porządne samochody, kosmetyczki, drogie ciuchy, imprezy? Jedna z dziewczyn z którą się spotykałem spokojnie wydawała ponad 5k miesięcznie, a pracowała tylko w weekendy. Zazwyczaj nie wypytywałem się gdzie pracowała na etapie chodzenia, ale od razu czułem się gorszy, bo ja w jej wieku pracowałem w jakiejś g---o-pracy na magazynach za najniższą, albo na 3 zmiany na produkcji...

Do tej pory nie mogę zrozumieć skąd tyle dziewczyn w młodym wieku zarabia 6k+ miesięcznie? Jak tu takiej zaimponować ledwo wiązać koniec z końcem? Wiem, że za 2-3 lata pewnie moja pensja wzrośnie z 3-4 krotnie, ale mimo wszystko gdy miałem te 21-22 lata człowiek musiał zapierniczać w męczarniach, żeby dostać 2k. Tymczasem dowiadujesz się, że większość kobiet w takim wieku pracuje sobie w weekendy i kosi 2 razy taką kasę. Oczywiście nie każda, ale wiele kobiet żyje na wysokim poziomie już na studiach.

Musiałem się wyżalić.

#warszawa #krakow #wroclaw #hajs #pieniadze #lekarze #korpo #korposwiat #gorzkiezale #przegryw ##!$%@? #wygryw #rozowepaski #niebieskiepaski #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredyt #zalesie #programista15k
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do tej pory nie mogę zrozumieć skąd tyle dziewczyn w młodym wieku zarabia 6k+ miesięcznie?


@NiszczycielKredyciarzy: To są okolice średniej krajowej, w większym mieście mieście osiągalne bez wykształcenia i wystarczy mieć dwie ręce

Ze 3 co najmniej. A koleś pisał o 22 letnich studentkach


@masz_fajne_donice Tymczasem pierwsze zdanie "Skąd różowe paski do 30 lat mają tyle kasy w tak młodym wieku?"
  • Odpowiedz
@steamy_window ludzie lubią zakładać, że będzie tylko lepiej i będzie tylko wzrost. Oczywiście, że pensje rosły w ostatnich latach, rosły też koszty i minimalna... To nic dziwnego, że na koncie mamy "wyższe liczby", niż w 2011 czy 2015.
W 2011 2k PLN to była kupa siana, a teraz? Nawet nie minimalna.
Dlatego, w odróżnieniu od opa, uważam, że nikt nie wie na pewno, gdzie będzie za rok, dwa czy pięć lat.
  • Odpowiedz
Mieszkanie będzie jak będzie ślub.
Inaczej to dalej dzieciak, który ma wszystko pod nos i g---o wie życiu.
Nawet jak rodziców stać, życie powinno przetargać takich bananów po szkołach.
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: rodzice płacą albo wręcz kupują mieszkanie na własność

@izka715
I weź pod uwagę, że pensje wzrosły w ostatnich latach mocno a do tego młodzi do 26rz nie płacą podatku dochodowego ani ZUS i mają brutto jako netto, więc przy minimalnej 4242 zł brutto osiągnięcie pułapu 5-6k to żaden wyczyn, zwłaszcza w mieście wojewódzkim
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: Rodzice kupują laskom mieszkania kiedy są jeszcze w klasie maturalnej żeby nie musiały wynajmować jak pojadą na studia do miasta. Potem robią prawo jazdy i też dostają samochód. Zarabiając pare tysięcy, wolne od kredytów plus comiesięczny przelew od rodziców i można sobie przyjemnie żyć jak na młody wiek.
  • Odpowiedz