Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
O co wy macie ból dupy z tymi kredytami skoro program nie jest skierowany do was? a do osób najbardziej potrzebujących, czyli nawet mały metraż im ratuje dupe. Skoro mieliście gdzie mieszkać do tej pory to po co chcecie kupować następne? To tak jak z programem 500+ czyli jak jesteś klasą średnią to nie odczujesz zmian w budżecie ale dla najbiedniejszych to ratunek.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #polska #mieszkanie #wynajem #kredyt #dom #bezpiecznykredyt #kredyt2procent #ekonomia #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #bk0· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
O co wy macie ból dupy z tymi kredytami skoro...

źródło: MjYwNzUuYgs4FThJeg5vHntNbBM8V2FILFV0WHpDf14hWCMVOxA0RC4HLR47Wz0Gdh5hEnpMfEU2BTcdYUd7Wm5CYBAlEm8X

Pobierz
 • 23
 • Odpowiedz
Dlaczego mam pomagać komuś swoimi pieniędzmi wbrew swojej woli? Czy to potrzebującym developerom czy potrzebującym bombelkom. Mnie te 800 mimo że dostaję w ogólnym rozrachunku zaszkodziło bo koszty życia wzrosły. Gdyby nie było 800+, mieszkanie+, wakacje kredytowe to żyło by mi się o wiele lepiej.
PS. sam mam kredyt i dziecko.
 • Odpowiedz
@mirko_anonim: boli ludzi bo na tym zyskują deweloperzy a traci całe społeczeństwo. Ja nie kupiłem mieszkania jeszcze i raczej nie kupię przy takich cenach. Mogłem w kredycie 2% ale trudno było znaleźć coś sensownego. Wszystko momentalnie znikało i kupowało się nawet nie dziurę w ziemi a mglistą obietnicę że w tym miejscu za 2 lata powstanie kurnik dla ludzi. Miałem na oku jedną inwestycję - cena 8k za metr z ogródkiem,
 • Odpowiedz
@mirko_anonim bo ten program ma na celu tylko podtrzymanie sentymentu, że nieruchy wiecznie będą rosnąć. I nie, te osoby nie są najbardziej potrzebujące, to są osoby które już i tak stać na kupno mieszkania, ten program ma tylko na celu zachęcenie ich do tego, że warto się zadłużyć.
 • Odpowiedz
Dlaczego mam pomagać komuś swoimi pieniędzmi wbrew swojej woli?


@O_V_C: bo tak działa społeczeństwo. Jeżeli w ogóle nie chcesz brać udziału w takim projekcie to musisz szukać kraju jak Somalia albo Afyka Subsaharyjska. Istnienie państwa i funkcjonowanie w społeczeństwie zawsze zakłada przymus.

Mnie te 800 mimo że dostaję w ogólnym rozrachunku zaszkodziło bo koszty życia wzrosły.


@O_V_C: o ile wzrosły ci koszty życie od początku roku?
 • Odpowiedz
 • 0
@pan_bogus ok to podaj tylko szczegóły jakie, gdzie i za ile chciałeś kupić te pierwsze mieszkanie, bo z bk2% na pierwsze mieszkanie skorzystaly przecież tez osoby bez wkladu wlasnego.

Najbardziej ten program boli juz dotychczasowych wlascicieli nieruchomosci (bo im ceny poszly w gore) i wynajmujących (bo liczba najemcow sie zmniejszyla), no i osoby które zakredytowaly sie chwile przed wejsciem w życie tego programu.
 • Odpowiedz
@Mmiko: chciałem kupić w Krakowie ale nie wtedy kiedy był bk2% tylko w ciągu najbliższych dwóch lat. A ceny tak odjechały, że nie wiem czy będe mógł sobie na to pozwolić, a przy normalnym wzroście cen bym mógł
 • Odpowiedz
@Sabarolus: Około 18% wzrostu przy spożywce i domowej chemii.

500+ czy 800+ miało spowodować wzrost dzietności.. Nie spowodowało ten program to wielka klapa - jeśli coś nie działa a wydajesz na to pieniądze to jesteś głupcem. Czy w swoim domu wydawałbyś pieniądze na coś co nie przynosi efektu albo na coś z czego nie skorzystasz? Płacisz subskrypcje netflixa w największym pakiecie tylko po to by raz na kwartał obejrzeć 2h film?
 • Odpowiedz
Nie spowodowało ten program to wielka klapa


@O_V_C: musialbys udowodnić, że bez niego poziom dzietności byłby dokladnie taki sam. Skutek programu to ogromne zmniejszenie ubóstwa wśród najbiedniejszych dzieci. Polecam sie zapoznać ze skutkami programu.

Około 18% wzrostu przy spożywce i domowej chemii.


@O_V_C: czyli tyle zdrożała od stycznia i jest to skutek 800%? Czy prawie 2 razy wyższa inflacja r/r w Belgii lub Szwecji za kwiecien to tez wina 800+?
 • Odpowiedz
@Sabarolus: chyba 800+ a nie 800% :) I tak w długofalowym rozdawnictwie dokładnie tak to wygląda. Bo potem podnosi się minimalną żeby zasypać dół powstały z rozdawnictwa - minimalna w górę na papierze zadłużenie procentowe spada bo są większe wpływy do budżetu. To napędza inflację czyli masz więcej pustego pieniądza w obrocie. Jeśli ustawą dalibyśmy dziś każdemu 10000 zł minimalnej netto - w końcu dokupi się drukarki i damy radę to
 • Odpowiedz
Nie porównuj proszę gospodarki kraju rozwijającego się (choć i to może się zmienić w ciągu 2 lat) do gospodarek rozwiniętych bo okaże się jak w tym dowcipie że na Placu Czerwonym rozdają samochody... I tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.


@O_V_C: Czyli Belgia i Szwecja maja inflacje 4% bo to kraje rozwiniete, a Polska ma
 • Odpowiedz
 • 0
@Mmiko wiem, nie mnie pytałeś ale chętnie odpowiem Ci za @pan_bogus.

Na przełomie Maj/Czerwiec 2023 za 1mln kupiłem pierwsze mieszkanie, we Wrocławiu. Akurat na styk starczyło mi wkładu własnego + zdolności kredytowej.

I gdybym się spóźnił z tym chociaż o dwa miesiące, to już bym go nie kupił, bo bk2% wywaliło ceny w kosmos, nawet tych mieszkań przekraczających limit bk2%. Teraz jest warte jakieś 1,2mln.

Tak więc w pełni rozumiem hejt
 • Odpowiedz