Wpis z mikrobloga

W Niemczech panika bo cena kebaba osiagnela 34 zl (8 euro). Partie lewicowe zadaja wprowadzenia limitu ceny na kebab na poziomie 22zl.

Brzmi jak the onion? Jednak to prawda.
Tymczasem w Polsce gdzie zarabia sie mniej niz polowe?
- 35 zl to normalna cena za kebab. jak ma sie gastronomianinaczej utrzymac?!?

Polak sie cieszy jak jest drozej, bo to znaczy ze go stac! On jest kuhhh×a kims! Doszedl do czegos! Ma kebaba!

Kiedy w koncu sie zorientujemy ze nas wyciskaja jak cytryny? Ze mamy ceny w euro a pensje w zlotowkach?

link: https://www.euronews.com/business/2024/05/11/difficult-to-digest-cost-of-doner-kebabs-in-germany-prompts-price-cap-calls

#ceny #niemcy #nieruchomosci #gastronomia #inflacja #zarobki #uniaeuropejska #polityka
gharman - W Niemczech panika bo cena kebaba osiagnela 34 zl (8 euro). Partie lewicowe...

źródło: temp_file997675776255248126

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@Mowi to proste @gharman #!$%@? głupoty pod publikę XD. Nawet w efesie, który wiedzie prym w Warszawie tyle kebsik pierwszej klasy nie kosztuje XD. Tak samo knajpy z ręcznie robionym mięsem.

Ale #!$%@?ć głupoty każdy może ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@gharman:

czyli uwazasz ze euronews wrzuca memy a nie informacje?


Nie czytałem całego artykułu, bo mi się nie chce, ale albo oni tam dalej piszą jakieś bzdury albo ty pokręciłeś fakty. Nikt na poważnie na ten temat nie mówi i to tylko mem. A sytuacja z artykułu na który się powołujesz to co innego niż przedstawiasz.

Tak w skrócie to z twojego „partie lewicowe zadają wprowadzenia limitu ceny” prawda ja to
  • Odpowiedz
@gharman w holandii z dowozem płace burger 6€ (jem w knajpach w eu odkąd są apki, nie gotuje wcale) jeszcze bonusa dostane za opinie dwie cole a i loda za 9€ wrzucą raz na dwa miechy, #!$%@? holendrzy polakowi.

A w #!$%@? pruszkowie za dobrego kebsa trzeba więcej xD

A to holandia,

W de trzy lata temu na lotnisku za 5.50€ kupowałem kebsa u turaska (kto sie zna to wie że najlepsze
  • Odpowiedz
@pumba320 Nie no z frytkami to rozumiem.. U mnie duży kebs (dla faceta, żeby się po prostu najadł - Döner Tasche ) kosztuje 11€ (Nordrhein-Westfalen) W Berlinie ceny mnie zaskoczyły kiedyś bo były z 40% niższe, ale to jednak Osistan ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz