Wpis z mikrobloga

NR 271 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

'Allo 'Allo!

Twórcy: David Croft, Jeremy Lloyd
IMDb: 8.4/10
https://www.imdb.com/title/tt0086659/
https://upflix.pl/serial/zobacz/allo-allo-1984
Gatunek: komedia

Rene to niezwykle pociągający obie płcie, właściciel restauracji w okupowanej przez Niemców Francji. Rene niczym Szwajcaria chciałby zachować neutralność i prowadzić swoją kawiarnię ale się nie da. Jest między młotem a kowadłem czyli niemieckimi oficerami a ruchem oporu. Cała intryga rozgrywa się o bardzo cenny obraz madonny z wielkim cycem.

Czy polecam? Myślę, że młody widz będzie to odbierał jak filmy Barei - ale to wszystko zmyślone, prawda? No nie do końca... Okupacja Francji i to jak Niemcy traktowali francuzów ma swoje podstawy w serialu. Ma on swój klimat jak na sitcom, ma swoje legendarne powiedzonka typu “you stupid woman” :) Ogólnie to angole wyśmiali kolaborację i ruch oporu francuzów podczas IIWŚ.
Serial widziałem co najmniej dwa razy i pewnie kiedyś .
WLADCA_MALP - NR 271 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

'Allo 'Allo!

Twór...

źródło: alloallo

Pobierz
WLADCA_MALP - NR 271 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

'Allo 'Allo!

Twór...
  • 25
  • Odpowiedz
Serial robi się jeszcze lepszy, kiedy pozna się język angielski i ogląda bez lektora


@Wozyack:
Szczałem przy drzwiach i usłyszałem dwa incydenty kałowe. Trzymasz dymiącego dryblasa, jesteś wyraźnie winnym nocnikiem.
aegypius - >Serial robi się jeszcze lepszy, kiedy pozna się język angielski i ogląda ...
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: ścisły top moich seriali, oglądałem jako dziecko, później mając dwadzieścia lat, a rok temu pierwszy raz całość, od deski do deski, jako starszy, trzydziestoletni pan.

Ostatnia przygoda z serialem rzuciła mi nowe światło. Sezony na pewno są nierówne, im dalej w las, tym gorzej. Zdecydowanie lepiej oceniam początek, pierwszych odtwórców swoich ról. Później chyba brakowało trochę pomysłu, może ciągnęli na siłę. Ciężko mi powiedzieć od którego sezonu nastąpił regres, gdyż
  • Odpowiedz