Wpis z mikrobloga

Dostałem wezwanie w charakterze świadka na komendę z art. 98 kw. Domyślam się chyba o jaką sytuację chodzi. Parkuję regularnie na drodze wewnętrznej przy krawędzi jezdni. Nie ma żadnych znaków zakazu, nie ma regulaminu, odległość od skrzyżowania jest zachowana. Jedyne co to chyba poniektórzy kierowcy mają ból d… że muszą czekać gdy z przeciwka jedzie inny pojazd (bo się wtedy 3 na szerokość nie mieszczą). Co w ogóle za to grozi? Logiczne jest, gdyby nie droga wewnętrzna to dawno już by się tym miejscem interesowała SM. Jak to wygląda w praktyce? Czy jeżeli już jakaś menda zgłosi to policja musi mnie przesłuchać? Takie są procedury?
Czy może od razu umorzyć postępowanie?

#policja #strazmiejska #prawo #motoryzacja #samochody #przepisy #przepisydrogowe #warszawa
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ma żadnych znaków zakazu, nie ma regulaminu, odległość od skrzyżowania jest zachowana. Jedyne co to chyba poniektórzy kierowcy mają ból d… że muszą czekać gdy z przeciwka jedzie inny pojazd (bo się wtedy 3 na szerokość nie mieszczą). Co w ogóle za to grozi?


@Niepokon4ny: takie parkowanie jest legalne nawet na drodze publicznej
  • Odpowiedz
@trzaichlac69: weź skończ p-------ć bzdury...

@Niepokon4ny idź i się dowiedz, to, że ciebie wezwali niekoniecznie znaczy, że zostaniesz za coś ukarany... art 98 kw to jest cała masa wykroczeń, włącznie przechodzenie przez jezdnie w niedozwolonym miejscu..

Czy jeżeli już jakaś menda zgłosi to policja musi mnie przesłuchać? Takie są procedury?

Czy może od
  • Odpowiedz
  • 0
@Emill: w wezwaniu jest tylko napisane, że chodzi o wykroczenie drogowe. Podesłałbyś mi link jakie wykroczenia podchodzą pod art 98 kw? Nigdzie nie ma tego uporządkowanego.
  • Odpowiedz
@Niepokon4ny: dokładnie tak jak napisał @t-tk - pod art 97 i art 98 odnosi się do ustawy prawo o ruchu drogowym, więc można by powiedzieć, w uproszczeniu:
Art 92 - wszystkie wykroczenia z prawa drogowego dotyczącego znaków;
art 97 - wszystko co dotyczy dróg publicznych
art 98 - wszystko co nie jest drogą publiczną, strefą ruchu i zamieszkania.. z tym, że dotyczy to poruszania się a nie parkowania, bo
  • Odpowiedz