Wpis z mikrobloga

Dostalem oferte pracy jako #programista15k dla zagranicznej firmy z eu. Wrzucili mi do umowy zakaz konkurencji na 2 lata po zerwaniu umowy. Troche mnie to przerazilo, bo rozumiem ze jak mnie zwolnia za 3 mieechy to w zadnej podobnej firmie nie moge pracowac przez 2 lata??? Czy za to powinno byc jakies wynagrodzenie? (w umowie nie ma). Czy jako osoba na b2b pracujaca dla innego kraju mam stosowac zasady prawa polskiego czy tego onnego kraju?

Kontynuacja poprzednich wpisow z szukaniem pracy: https://wykop.pl/wpis/76002971/mialem-dzis-3-etap-rekrutacji-rozmowe-techniczna-c), taguje osoby co mi pomogly wczesniej @kamillosbombos @bb89 @Bejro @Podstarzaly_Mandalorianin @NieBendePrasowac #praca #pracbaza #pracawit #pracait #rekrutacja #programista15k
moze @programista15cm tez cos doradzi?
  • 43
  • Odpowiedz
@gharman: Zadzwoń w poniedziałek i powiedz że nie udało ci się z powodu majówki skonsultować umowy z prawnikiem i że potrzebujesz dzień-dwa. W poniedziałek umów się z radcą prawnym (koszt pewnie 300PLN) i daj mu umowę do skonsultowania i przejrzenia pod kątem klauzul abuzywnych, bo ze zdawkowego opisu wygląda że ten zakaz jest do utrącenia. 2 lata zakazu konkurencji to jest piekielnie długo. Oni planują ci przez te dwa lata wypłacać
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: @Djelon @NieBendePrasowac @Nytalith @cyk21 to b2b, i jest zapis o zakazie wszelkiej konkurencji na wszystkich polach (jest wymienione programowanie, marketing, promowanie, sprzedaz, posiadanie udzialow, doradzanie, consulting, zatrudnianie czy bycie zatrudnionym) w jakiejkolwiek konkurencyjnej firmie w dowolnym miejscu na swiecie, bez przewidzianego wynagrodzenia. 2 lata od razu, nawet jak mnie po miesiacu zwolnia.
skontaktowalem sie z jednym radca - zobaczymy czy da rade na jutro mi opinie przygotowac...

wolalbym sadow unikac
  • Odpowiedz
  • 2
@Podstarzaly_Mandalorianin: skontaktowalem sie, ma mi do 17 przeanalizowac szczegolowo, ogolnie powiedzial ze 2 lata to przesada, ze spotykal sie z 6-12 miesiecy, ale za wynagrodzeniem
radzil im w miedzyczasie odpisac ze potrzebuje jeszcze dnia na konsultacje i dopisac ze taki zapis budzi moje watpliwosci.
juz decyzje tez podjalem ze jesli nie zmienia tego zapisu to nie przyjme oferty, zbyt duze ryzyko
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin dostalem juz odpowiedz od ewentualnego pracodwacy, zapisy umowy sa nie negocjowalne i nie ma opcji zmniejszyc 2 lat, ani uzsykac pieneidzy za ten okres, decyzje juz glowie podjalem chociaz dam sobie czas do wieczora na ostatecznego maila ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: no coz, dalej nie wyslalem bo dali mi czas do srody, ale nie wyobrazam sobie przyjac takiego zapisu, radca prawny skomentowal ze jest to zapis absurdalny i moze jak najbardziej doprowadzic do sytuacji w ktorej po 1 dniu mnie zwalniaja a zapis 2 lat utrzymuja....
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: ja doswiadczenia z takimi zapisami nie mam, ale wydaje mi sie grubo przesadzone, ile to razy slyszalem jak znajomy dla podwyzki do konkurencji przechodzil, i jakos nikt sie nie przejmowal ze cos tam wiedzial. na takie niskie stanowisko 2 lata za darmo zakazu to jest totalna przesada. nie za bardzo rozumiem co to za informacje mozna wykrasc, a tym bardziej jak ktos moze im konkurencje sam zrobic jesli firma ma
  • Odpowiedz
@gharman: bardziej chodzi o dostęp do know-how, czasem z pozoru bzdurne detale mogą dużo powiedzieć konkurencji o tym co i jak wewnętrznie działa (albo nie). Kiedyś pracowałem przy infrastrukturze produkcji i przez 8 miesięcy nie mogłem nic w tej branży robić, bo sam fakt jakie kontrolery są stosowane na produkcji mogły być ważną wskazówką dla konkurencji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: dostalem odpowiedz ze sa gotowi na zmniejszenie do roku, a takze zawezili zakres non compete wypisujac jaki jest core dzialalnosci firmy, takze dopisali ze dzialalnosc open-source a takze dla pojedynczego klienta (czyli nie tworzenie narzedzi saas) jest poza zakazem konkurencji, teraz juz serio rozwazam zeby przyjac, czas mam do jutra
  • Odpowiedz
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: tak, ciekawe ze najpierw odpisali ze non negotiable a potem ze spoko redukuja :D ja sadzilem juz wczoraj jak pisalem maila ze sprawa przegrana, ale ze sie nie poddam i ryzykuje :D
drugi raz raczej nie ma co bo slyszalem ze zwykle w takich negocjacjach druga runda nie dziala

to zawsze jest jakies ograniczenie ale rok duzo latwiej zniesc, no i ograniczenie ze chodzi tylko stricte o saasy ktore z
  • Odpowiedz