Wpis z mikrobloga

A ja mam takie pytanie do wszystkich wielkich zwolenników CPK, płaczących jak to zły Tusk "uwalił" projekt. Ile lotniska wybudował wasz kochany PiS przez 5 lat od momentu ogłoszenia inwestycji? W latach 2018-2023 mieli pełnię władzy i co zrobili poza symulacjami oraz mapkami puszczanymi na okrągło w TVP i mówieniu, że Niemcy będą zazdrościć? Wielkie nic. A teraz larum, bo nowy rząd w ciągu 5-miesięcy odkąd przejął władzę stwierdził, że 2028 rok jest nierealnym terminem, bo tam jeszcze nic nie ma.

PiS-owcy przez 5 lat nie zrobili nic poza wypłacaniem pensji swoim pociotkom zatrudnionym w spółkach zarządzających tą inwestycją. A teraz chcieliby, żeby nowy rząd zrobił za nich całość w niecałe 4 lata. Oczywiście winni opóźnieniom będą Koalicja 15 X i Tusk. Fajna ta pisowska logika. Taka adresowana do niezbyt mądrych XD

#cpk #neuropa #polityka #bekazprawakow #bekazpisu
  • 22
  • Odpowiedz
@Lambo994: za to wybudowali na nowo lotnisko w Radomiu gdzie na tę chwilę są 4 loty tygodniowo, w wakacje może dobiją do 20 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lambo994: a jeśli jestem umiarkowanie za CPK i głosowałem na Tuska przez całe ostatnie 20 lat to też muszę odpowiadać co pisiory zbudowały przez ostatnie lata?

Bo mi się zdaje to trochę bez związku
  • Odpowiedz
  • 2
@JC97: Można jak najbardziej. Tylko Ci najbardziej histeryzujący są właśnie fanatycznie za PiS-em, ewentualnie Konfederacją i spamują jakimiś wysrywami Horały i innych chłopskorozumowych "championów" na twitterze, którzy przez 5 lat jedyne co profesjonalnie zrobili to symulacje w TVP dla widzów. A teraz mają pretensje, że będą opóźnienia XD
  • Odpowiedz
@Lambo994: Let that sink in - wyborcy PiSu mają pretensje do rządu Tuska że ten nie realizuje inwestycji której rząd PiSu nie zrealizował przez 8 lat swoich rządów i straszą, że już na Tuska nie zagłosują, mimo że nigdy na niego nie głosowali
  • Odpowiedz
  • 5
a jeśli jestem umiarkowanie za CPK i głosowałem na Tuska


@thorgoth: Mam tak samo. Pytanie jest adresowane do fanatyków, którzy teraz histerycznie reagują, że będą opóźnienia i powołują się na wpisy championów z poprzedniego rządu. Do nich jest pytanie co ukochany PiS zrobił od 2018 roku, żeby tych opóźnień nie było? Mało tego nawet idąc ich tokiem myślenia. Tusk może łatwo uwalić CPK tylko dlatego, że tam jeszcze łopata nie została
  • Odpowiedz
@Lambo994: Jeśli jestem zwolennikiem CPK to nagle mam nie mówić, że nowa ekipa projekt uwala bez analiz na poparcie tego kierunku tylko kierując się tym, że to jest projekt pisowski? Pis #!$%@?ł 8 lat, właśnie od nowej ekipy oczekiwałem czegoś więcej, więc dla mnie tłumaczenie, że CPK nie będzie i mam nie mieć o to pretensji, bo pis też opóźniał to argument inwalida.
  • Odpowiedz
@Lambo994: Najbardziej o CPK drą mordy Lewicowcy i Cumfederaci co jeszcze kilka lat temu byli przeciwko a PIS.... dla nich CPK było tylko po to by dać swoim zarobić i budować przez X lat a potem niech się inni martwią albo zbudowaliby coś na wzór mierzei wiślanej na kajaki. Pis jest krową co dużo ryczy a daje mało mleka.
Koalicja nie obiecywała budowy CPK z powodu tego co PIS z tym
  • Odpowiedz
@Lambo994: no właśnie to jest wyjątkowo smieszne jak ludzie oburzają się ze PO zaora CPK - ale przepraszam co tutaj jest do zaorania?xd jedyne duże inwestycje jakie pis jest w stanie poprowadzić to albo wydmuszki (jak przekop mierzei) albo coś co jest do zaorania z miejsca (jak ostrołęka)
  • Odpowiedz
@Lambo994 Nie bronię pisu ALEEE

Jak planujesz wybudować w tym kraju drogę szybkiego ruchu czy autostradę to od pierwszego jej planu do rozpoczęcia budowy mija z 8-10 lat średnio. Dlatego teraz realnie PO mówi o 2032 roku a zakładając bezpieczny poślizg to pewnie 2035 - i nie byłby to zły wynik gdyby dowieźli. Nic dziwnego że przygotowanie do budowy pierwszego lotniska od ponad 50 lat w Polsce trwa dłużej. Nie mówię że
  • Odpowiedz
A ja mam takie pytanie do wszystkich wielkich zwolenników CPK, płaczących jak to zły Tusk "uwalił" projekt. Ile lotniska wybudował wasz kochany PiS przez 5 lat od momentu ogłoszenia inwestycji?


@Lambo994: a co to ma do rzeczy? PiS już nie rządzi, a trochę zmieniony argument " A BO PEŁOOO" zwyczajnie brzmi śmiesznie.
  • Odpowiedz
Wiesz, że można być za CPK, ale nie popierać pisu? Oni tego nie sprawdzają.


@JC97: można też mieć zdrowy rozsądek i wiedzieć, że CPK w takiej megalomańskiej konfiguracji nie ma absolutnie żadnego ekonomicznego sensu.
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz: Dla takich inwestycji 8 lat to mało. I to nie jest tak, że nic nie zrobili. Ustalanie spraw prawnych, wykup gruntów, plany zajmują czas. Dla kontrastu PO która w 2010 zaczęła budowę elektrowni atomowych do końca 2015 nie zrobiła w ich sprawie tyle co PiS w kwestii CPK. Tutaj grunty udało się wykupić, a sam port wpisać w Unijny system TenT.
  • Odpowiedz
@Lambo994: Ja mam inne pytanie, czy specjalnie dla LOTu wznowiliby produkcję Boeinga 747 lub Airbusa A380, bo to są samoloty zaprojektowane pod wielkie huby lotnicze jak CPK. Czy może lataliby takimi samolotami jak Dreamliner albo A320, które mogą operować z każdego normalnego lotniska?
  • Odpowiedz
  • 1
@JC97 to jest jeszcze gorzej. Nie bez analizy tylko PO jak rządziło to przecież wydało wiele mln PLN żeby porządne firmy oceniły zasadność budowy lotniska w tym miejscu i cyk, jak teraz rządzi to nawet nie potrafi audytu zrobić i dostarczyć jednej mapy do urzędu XD to jest sabotaż, inaczej się tego nie da nazwać.
  • Odpowiedz