Wpis z mikrobloga

@throaway: zależy od firmy, ale zdaje się że to kwestia umowy. Po oncall pracownik musi mieć min 12h godzin odpoczynku. Są firmy które dają dzień wolnego po dyżurze, czyli liczy się jakby był w pracy, a go nie ma, bo odpoczywa po oncall. Oczywiście jak cię budzą w nocy to nie ma znaczenia, przychodzisz normalnie do kołhozu następnego dnia (często później ;) )
  • Odpowiedz
@throaway: To jest standby, o ile nie pracujesz w januszexie, to telefon powinien dosyć rzadko dzwonić. Poza tym standby masz tydzień, a nie cały miesiąc. Standby to normalna praktyka w każdej lepszej firmie, wyobrażasz sobie devopsów, którzy deploy hotfixa? XD Dlatego są oncalle jak pracujesz nad czymś powaznym.
  • Odpowiedz
  • 0
@RapIArbuzy no ale nie możesz w tym czasie ani się ze znajomymi spotkać, ani nigdzie pójść, ani pójść na silke jak masz dalej niż 30 min od domu, to mnie dziwi że to standard i za marna kasę się każdy zgadza
  • Odpowiedz
żadnej przerwy, pracujesz i po od razu masz dyżur do następnego czasu pracy


@throaway: Kodeksowo dyżur poza miejscem pracy to nie praca. Kodeksowo to pracodawca nie musi wypłacać tego 1000 zł za gotowość, ale organizacje tak robią z wielu powodów. Musi płacić za nadgodziny, ale nie za dyżur w domu. Dodatkowo kodeksowo jeżeli podczas dyżuru będziesz musiał pracować przy usuwaniu awarii to nie ma zastosowania przepis o 11h niezakłóconego odpoczynku.
  • Odpowiedz
@throaway: hahaha za 4k pln miesięcznie ogarnęli sobie wsparcie 24/7? Pewnie dobre bonusy wlatują osobie która to wymyśliła i nakłoniła frajerów do zgodzenia się na to

@RapIArbuzy

Standby to normalna praktyka w każdej lepszej firmie, wyobrażasz sobie devopsów, którzy deploy hotfixa? XD

Wyobrażasz sobie lepszą firmę która płaci 1000zł brutto za tygodniowy dyżur albo devopsa który się godzi na taką stawkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wyobrażasz sobie lepszą firmę która płaci 1000zł brutto za tygodniowy dyżur albo devopsa który się godzi na taką stawkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@chinski_pierozek: Pytanie brzmiało o standby oraz oncalle, a nie ile powinni za nie płacić. Niektóre firmy nic nie płaca XD
  • Odpowiedz
płatne 1000zł brutto za gotowość, na uopie, dla każdego programisty w zespole - co sądzicie?


@throaway: Jak to stawka dzienna to spoko, jak chca mi zaplacic 1000zl miesiecznie zebym mialbyc gotowy o kazdej porze - niech #!$%@?ą.
  • Odpowiedz