Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od czerwca 2023 schudłem około 40 kg. To jeszcze nie koniec bo do celu brakuje mi 6 kg. W końcu dzisiaj mogłem sobie przymierzyć kupione koszulki w normalnym sklepie które na mnie pasują od strzała i jestem mega przeszczęśliwy bo mogę kupować ciuchy które mi się mega podobają, jest gorąco, a ja się nie pocę jak świnia ludzie w pracy mi mówią, że wyglądam lepiej. Jest motywacja na zgubienie tych 6kg jeszcze i utrzymanie wagi. Kibicuję wszystkim którzy biorą się za siebie. Mam nadzieję, że chociaż zmotywuję tym jedną osobę do zgubienia wagi.

#dieta #ciuchy #szczescie #chwalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 45
  • Odpowiedz
@vealen0: w moim przypadku z dość szybkiego chudnięcia i rygoru. Ja chudłem ok 6kg na miesiac. Odstawiłem diete i nigdy tak szybko nie przybrałem na wadze z powrotem. Lepiej więc spokojnie i konsekwentnie.
  • Odpowiedz
@teslamodels: Do ok. 21 roku mamy szybszy metabolizm ze względu ze ciągle rośniemy, ~22-60 jest ten sam metabolizm, czyli gadanie ze po 30 jest ciezej to fejk.
"Badania pokazują, że całkowity dzienny wydatek energetyczny organizmu wzrasta istotnie u noworodków, potem stopniowo spada aż do 20 roku życia. Od 20 do 60 roku życia jest on względnie stały, a dopiero po 60 roku życia spada o jakieś 0,7% rocznie "
  • Odpowiedz
  • 70
@matti-nn Nie ma czegoś takiego jak "dieta" a potem jej brak. Prawda jest taka że są dobre i zle nawyki żywieniowe. Jak z zażywaniem narkotyków - odstawie na pół roku, wątroba się zregeneruje i będę walił dalej. Tylko muszę uważać na efekt jojo żeby znowu wątroba nie zaczęła wysiadać.
  • Odpowiedz
@Bertoos: przez diete mam namyśli zdrowe odżywianie. Każdy jednak zje czasem coś niezdrowego. Ja liczylem kalorie i makro i unikałem dosłownie wszystkiego co niezdrowe, nie zjadłem przez pół roku grama cukru. Jednak nie udało mi się pociągnąć tego dłużej. Pewnie przez siłę starych nawyków.
  • Odpowiedz
@matti-nn No właśnie chodzi mi o to magiczne "jestem na diecie" i "byłem na diecie". Prawda jest niestety smutna - są tylko dobre i zle nawyki żywieniowe. Co do jedzenia nie zdrowych rzeczy, to jest jak z piciem wódki. Dwa razy do roku jest jeszcze "ok" ( chociaż de facto nie jest ( ͡º ͜ʖ͡º) a picie kilkukrotne w ciągu miesiąca albo brak kontroli picia to już
  • Odpowiedz
@Bertoos: niby tak choc z tymi dobrymi i złymi nawykami to też nie jest tak oczywiste. Są różne szkoły które mówią inne rzeczy na temat różnych pokarmów.
  • Odpowiedz
@matti-nn No nie wiem, nie jestem jakimś wielkim znawcą dietetyki, ale wydaje mi się że jest dokładnie odwrotnie niż mówisz. Od lat wiadomo jakie są prawidłowe zachowania żywieniowe. Piramida żywieniowa, jedzenie 5 posiłków dziennie, picie 2/3 litrów wody, uwzględnienie bilansu kalorycznego i odpowiedni bilans makro i mikroelementów. Za każdym razem gdy byłem u dietetyka moja dieta była zgodna z ogólnymi wytycznymi. Za to regularnie pojawiają się super przełomowe, niszowe i magiczne "diety
  • Odpowiedz
@Bertoos: no tak, są ogólne wytyczne które są dość szeroko kontestowane również przez lekarzy. Odżywianie niestety ma dużo wspólnego z wierzeniami i wiąże się z tym kogo uważamy za człowieka, co jest optymalne dla naszego zdrowia itd. Czy dieta powinna być uzależniona od naszego pochodzenia itp.
  • Odpowiedz
  • 11
jedzenie 5 posiłków dziennie,


@Bertoos: to jedzenie 5 posilkow to nie wiem skad sie wzielo, sa typy normalnie co koksaja na silowni i jedza dwa razy dziennie, serio tracenie czasu na 5 posiłkow jest tylko dla kulturystow, bo co #!$%@? 5 schabowych dziennie jako normalny czlowiek? chyba ze zjedzenie banana lub jogurtu to jest posiłek teraz
  • Odpowiedz
@Zerp Podejrzewam, że może chodzić o stały dopływ węglowodanów w ciągu dnia oraz wypełnienie żołądka treścią. Mi łatwiej w ten sposób kontrolować głód.
  • Odpowiedz
@Zerp: przy 5 posiłkach nie ma takich skoków insuliny i może to mieć duży wpływ dla ludzi z zaburzeniami metabolizmu
  • Odpowiedz
Do ok. 21 roku mamy szybszy metabolizm ze względu ze ciągle rośniemy


@kalin321: zapotrzebowanie kaloryczne nam rośnie a nie #!$%@? szybki metabolizm

Badania pokazują, że całkowity dzienny wydatek energetyczny organizmu wzrasta istotnie u noworodków


@kalin321: no bo #!$%@? robią się coraz większe i cięższe xD

ja #!$%@? rok 2024 a ludzie dalej coś #!$%@?ą o metabolizmach, co ci zmienia niby prędkość trawienia do #!$%@?, choćbyś 5 sekund po zjedzeniu czegoś
  • Odpowiedz