Wpis z mikrobloga

Mirki takie pytanie- mam laptopa połączonego z wifi do dość dużej sieci w pracy. Podobno mój laptop zakłóca działanie wi-fi, mianowicie wywala internet z niektórych routerów czy też jakoś go zakłóca przez co w pracy w niektórych miejscach jest słabszy zasięg. Jak laptop może to powodować, jakiś wirus? Coś w ustawieniach? Macie jakieś pomysły jak to naprawić?
#wifi #internet #sieci #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
Miałem kiedyś tak przy włączonej jednej z opcji przyśpieszania w ustawieniach karty bezprzewodowej, nie pamiętam dokładnie. To było na lenovo t440s.
Podczas np. pobierania bardzo często wyrzucało wszystkich podłączonych do routera
  • Odpowiedz
@TheKuchar14 Chryste panie kto ci takich głupot nagadał? Pewnie jak znam życie to jakiś cymbał ustawił mu na karcie WIFI adres IP 192.168.1.1 przez co powoduje konflikt adresów ;) i brak netu
  • Odpowiedz
  • 0
@brokenik @odysjestem @Merlinek dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie. Facet stwierdził że zlokalizowal mojego laptopa( miejsce, w którym go mam) oraz znalazł, że to właśnie laptop Asus powoduje problem. I tu moje pytanie, jeżeli nazwa mojego komputera to laptop-uhap6i75 i nie ma Asus w nazwie to czy przypadkiem się nie pomylił. W moim pomieszczeniu jest jeszcze wzmacniacz sygnalu Asus. Czy może nazwa komputera widoczna w sieci jest inna od tej widocznej
  • Odpowiedz
  • 0
@TheKuchar14 No to ciężko o nowszą, nowocześniejszą. Problem więc raczej nie leży w laptopie (karcie sieciowej), a - jeśli już rzeczywiście po stronie tego laptopa, w co wątpię - to co najwyżej po stronie konfiguracji karty sieciowej - ewentualnym wspomnianym konflikcie adresów IP przy błędnej konfiguracji po stronie laptopa albo routera (czyli - jako, że przypuszczam do strony z konfiguracją routera nie masz dostępu - po stronie administratora sieci).

W tej sieci
  • Odpowiedz
  • 0
@mp107 A więc, nie wiem jak jest ustawiany adres, raczej automatycznie. Natomiast chyba naprowadziła mnie, co może być przyczyną po mojej stronie. Jakiś miesiąc temu konfigurowalem przy pomocy laptopa kamerę domową i zmieniłem ustawienia karty sieciowej Wi fi. Mianowicie włączyłem protokół internetowy w wersji 4(TCP/IPv4) i ręcznie ustawiałem adres IP aby móc połączyć się i skonfigurować kamerę. Zgodnie z tym filmikiem https://youtu.be/e1ptDEDxFvE?si=DvNVtezJ9bOCiAFl
Poza tym nic więcej nie zmieniałem. Czy wyłączenie tej opcji
  • Odpowiedz