Wpis z mikrobloga

Sprawa jest taka, posiada ktoś zontesa i mógłby coś powiedzieć o jakości wykonania? Zależy mi na opiniach o pojemności 125cc większego już nie chce, zastosowanie wypad na ryby i latanie wkoło komina po szutrach.


@turfa8: zontes położył niemałe pieniądze polskim yutuberom i periodykom aby zachwalali jego motocykle.
Jeśli chodzi o jakość wykonania to sam możesz sprawdzić, najpierw przejdź się do japońskich 125 a potem do zontesa i sobie porównasz. Tanim i
  • Odpowiedz
  • 0
@mpetrumnigrum: jeździłem całe życie japońcami i mam już dosyć jeżdżenia i oglądania truchła na kołach, mi tam jakieś mankamenty typu tu cie coś poluzuje czy tam to nie przeszkadzają bo staram się serwisować swoje sprzęty. Pytam bardziej o silniki.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum w co jest niby nie tak? Akurat zontes jest bardzo dobrze wykonanym chinolem. A kupno markowej 125 mija się z celem


@zielony_goblin: a czy ja napisałem że coś jest nie tak z jakoscią? Napisałem aby sobie porównał.
@turfa8 odnośnie wytrzymałości silnika to jest jeszcze za wcześnie. Trzeba poczekać aż ktoś tym nakula minimum 60-80 tys km. Wtedy będzie wiadomo.
  • Odpowiedz
czyli to nie prawda że siedzą tam kopie silników z hondy?


@turfa8: to jest chyba najczęstsza legenda odnośnie chińskich 125. Chyba o każdym chińczyku mówią że to kopia silnika hondy.
Więc wyjaśniam, niema różnicy czy to kopia czy wymysł własny pana puchatka. Ważne jest z jakiej jakości materiału są zrobione części i jak dokładnie obrobione.
Na tą chwilę niewiele wiadomo. Przy okazji wiesz że możesz jeździć nakat. B tymi maxi skuterami
  • Odpowiedz
niema różnicy czy to kopia czy wymysł własny pana puchatka.


@mpetrumnigrum: Oczywiście, że jest różnica. Jeśli to byłaby kopia silnika, to można by się spodziewać, że części od hondy będą pasować do tego chińczyka pasować.
PS. "niema", to taka pani co nie mówi.
  • Odpowiedz
  • 0
Przy okazji wiesz że możesz jeździć nakat. B tymi maxi skuterami co mają 500cm3 i po 45 KM np. piaggio mp3


@mpetrumnigrum: mam kategorie A ale już raczej nie siądę na nic większego i cięższego z powodu kontuzji a nocniki to nie dla mnie, tak to szukam pierdawki max 300-400 km rocznie i to zakładam dość optymistycznie
  • Odpowiedz
co jest niby nie tak


@zielony_goblin: to co z każdym chinolem - cały motocykl kupisz od ręki ale części zamienne to 2-4 tygodnie czekania i loteria jak się ping-pongowi wsadzi do kontenera. Zadzwoń do serwisu Zontesa i spytaj czy mają klamkę hamulca, sprzęgła, lampę, czachę, albo set, słowem to co przy paciaku diabli wezmą. Wizualnie bardzo fajne moto, jakościowo na tle innych konstrukcji że stumilowego lasu znacznie lepiej, ale ciągle to
  • Odpowiedz
mam kategorie A ale już raczej nie siądę na nic większego i cięższego z powodu kontuzji a nocniki to nie dla mnie, tak to szukam pierdawki max 300-400 km rocznie i to zakładam dość optymistycznie


@turfa8: tym bardziej piagio MP3 jest stabilniejszy niż motocykl bo ma 2 koła z przodu. A jak dojeżdżasz do świateł to w którymś modelu mogłes zblokować układ zawieszenia i motocykl stał prosto nawet na skrajnych nierównościach
  • Odpowiedz
niema różnicy czy to kopia czy wymysł własny pana puchatka.


@mpetrumnigrum: Oczywiście, że jest różnica. Jeśli to byłaby kopia silnika, to można by się spodziewać, że części od hondy będą pasować do tego chińczyka pasować.

PS. "niema", to taka pani co nie mówi.


@noobarian: są takie chińskie silniki w których zamienne są części hondy i chińczyka np. honda xr400r i Romet adv400. Jednak jakość tych części chińskich niestoi na tym
  • Odpowiedz
są takie chińskie silniki w których zamienne są części hondy i chińczyka np. honda xr400r i Romet adv400. Jednak jakość tych części chińskich niestoi na tym samym poziomie co w hondzie. Przez co np. w adv 400 po kilkunastu tys km biegi potrafią wypadać.


@mpetrumnigrum: podałeś dobry przykład, ale wnioski wyciągasz z czapy.
Z rometami/mashami 400 (adv, classic, scrambler) jest problem z częściami. Ale dzięki temu, że ten silnik to klon
  • Odpowiedz