Wpis z mikrobloga

polska Ameryką Europy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@markhausen: Ja Ci powiem więcej, w Polsce widuje na ulicach więcej otyłych ludzi niż widziałem w Ameryce. xD
Tylko prawda taka, że Ci ultra grubi po prostu leżą w łózkach. (a bardziej rozlewają się po nich xD)
  • Odpowiedz
@mocarny_knur Bo jedzą mniej. Taki Turasek to se strzeli jedną baklave i jest zadowolony na cały dzień, a u nas to pół brytfanny ciasta do kawy, gdzies pomiedzy jakies cukiereczki i wszystkie produkty z cukrem.
  • Odpowiedz
@Tommy__
ciasta na swieta to tam wuj. Spróbuj tortow odmawiac na imprezach. Ja nigdy go nie jem. Jeszcze sie nie zdarzylo żeby jedno "nie" bylo wystarczające. Zawsze jest min 5 zapytan dodatkowych.

"A nie za słodki, a bez alko, a zielony, a czarny". Itd itd.

Jak nie lubisz slodkiego to jest jak z alko - nikt nie wierzy i kazdy sie dziwnie patrzy.
  • Odpowiedz
Polacy są nauczeni że wszystko musi być SŁODKIE. Ciasta słodkie do porzygu, słodka czekolada


@Miguelos: mam wręcz odwrotne odczucia. Zagraniczne słodycze i produkty zawsze miały w składzie więcej cukru i były zwyczajnie słodsze. Nasze wypadały raczej "najmniej słodko". Może u nas tak wychodzi, bo większość słodzi napoje takie jak kawa czy herbata? A może faktycznie bimber lduzie pędzą xD
  • Odpowiedz
@Miguelos: No co Ty, słodycze bez cukru (te jadalne, bo wiele z nich to niestety tragedia) bardzo szybko znikają z półek sklepowych. To, czego ludzie chcą i to, co o Polakach sądzą producenci to są dwie różne sprawy. Na szczęście świadomość społeczeństwa wzrasta. Natomiast nie jest dla mnie jasne dlaczego będąc na diecie low carb codziennie dostawałam ciasto i dało się różne powymyślać, a jak chcesz iść na ciasto do
  • Odpowiedz
nie są nauczeni że wszystko musi być słodkie tylko w Polsce sprzedaje się masa przetworzonego taniego jedzenia z toną cukru.

Jedzenie lepszej jakości jest po prostu drogie.

Ten temat już nie raz był poruszany, przy takich cenach w sklepach ludzie nie zmienią nawyków bo jest za drogie.


@open_or_die: obaj macie rację. Przetworzone jedzenie + musi być słodkie. Moja różowa jak piecze ciasta to używa 1/2 a nawet 1/3 cukru wg.
  • Odpowiedz
@Miguelos: Jak długo żyje nie słyszałem żeby ktoś mówił: "Co?! Ciemną to murzyny jedzo w Afryce albo innej Brazylii, Grażka, dej mje tej mlecznej za 99 groszy na promocji w Biedronce he he" Gdzie Ty żyjesz? :D
  • Odpowiedz
@Borealny: nie tylko słodycze. U nas generalnie jedzono tłusto ze względu na ostre zimy. Dawniej to nie przeszkadzało, bo to się spalalło. Natomiast dzisiaj, pierwsze fale gr0boli to zasługa m.in. naszych babć :)
  • Odpowiedz
@Miguelos:

Taka prawda. Polacy są nauczeni że wszystko musi być SŁODKIE.


Dziwi mnie, że mamy tak wysokie zużycie względem krajów południowych takich jak Grecja czy Turcja. Nasze słodycze nie są w połowie tak słodkie jak
  • Odpowiedz