Wpis z mikrobloga

@czykoniemnieslysza: ale to ma sie nijak do tego ile cukru jest dodawane do produktów. Może i Polacy lubią sobie posłodzić herbatę/kawe ale ilość cukru dodawanego w produktach jest o wiele mniejsza. Jak pojedziecie sobie do takiego UK to łatwo wyczujecie różnice. Tutaj cukier jest dodawany do prawie wszystkiego i to w o wiele większej ilości niż w Polsce.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: Wydaje mi się że te grafiki są dość legitne. Same dodanie 1 łyżeczki cukru dziennie do jednej kawy/herbaty daje rocznie 1.85kg cukru

Parafrazując w krajach gdzie nie ma podatku cukrowego ludzie jedzą mniej cukru
  • Odpowiedz
@Miguelos: No właśnie jest inny problem. Ciężko coś kupić bez cukru lub mało słodzonego. Szukałem sobie kiedyś soku który nie miałby 12g cukru na 100 ml (czyli praktycznie tyle co coca cola). Znalzałem jeden ale bez szału bo i tak miał z 8g cukru. Więc ciężko jest nawet kupowac produkty które nie są w cholere przesłodzone
  • Odpowiedz
Szukałem w marketach wytrawnego Tonicu i nie znalazłem.
Za to na allegro jest Schweppes Dry Tonic z rynku niemieckiego - u nas widocznie nie widzą na niego popytu.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: co wykres na wykopie to Polska w czołówce. A to najbrudniejsze powietrze, a to najwięcej przestępstw, a to najwięcej alkoholu wypitego, a to najwięcej mięcha zjedzonego. a to inne #!$%@? muje. Wszystko pod tezę, że Polska #!$%@? kraj z alkoholikami z cukrzycą i kiełbą w ręku, a zachód cacy XD Weźcie sobie te statystki wyssane z #!$%@? wsadźcie se tam, gdzie Wam światło nie dochodzi.
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: Ale czemu do mnie się przysrałeś o szkalowanie, ja nie szkaluję czekolady mlecznej ani białej bo niech każdy se je co se tam chce, ja tylko opisałem jak we mnie zmienił się smak czekolady wraz z odstawieniem cukru, że obecnie dla mnie 64% jest tak słodka, jak mleczna była kiedyś gdy cukier żarłem.
Powiem więcej, sam byłem chłopem, który kiedyś potrafił całą tabliczkę białej czekolady opierdzielić na na jedno
  • Odpowiedz
@eric2kretek Ja też nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu Hersheys. Za każdym razem kiedy zawijaliśmy statkiem do Stanów to marynarze walili do Walmarta po te pseudo czekoladę jakby to był jakiś święty gral xD
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza Taka prawda. Polacy są nauczeni że wszystko musi być SŁODKIE. Ciasta słodkie do porzygu, słodka czekolada, a jak powiesz że lubisz ciemną to "Co?! Ciemną to murzyny jedzo w Afryce albo innej Brazylii, Grażka, dej mje tej mlecznej za 99 groszy na promocji w Biedronce he he"


@Miguelos: serio? Mieszkam w UK od ~dekady i od samego początku mam wrażenie, że tu więcej się słodzi niż w Polsce. Może nie herbatę ale w produktach spożywczych... nawet kiełbasa czy ta ich fasolka z puszki, co to jest filarem tzw. english breakfast, jest słodzona (ok 5g cukru / 100g produktu).

Albo spróbowałbyś czekolady czy innych słodyczy marki Cadbury, to by cię wykręciło na lewą stronę jak to jest obrzydliwie słodkie. Że o tych ich wszechobecnych pączkach z dziurą (doughnut)
  • Odpowiedz