Wpis z mikrobloga

@czykoniemnieslysza: To prawda. Ja już od 2 lat nie używam cukru i nie zajadam się węglami (lub spożywam je w baaardzo małej ilości). Dochodzę do 40 i nigdy nie czułem się lepiej. Wyniki badań wzorowe. Trochę czasu zajęło zanim się uregulowały bo zniszczenia przez cukier i olej nie da się naprawić w parę dni. No i ta klarowność umysłu. Myślałem, że utraciłem to coś "w głowie" wraz z wiekiem. Okazało się,
  • Odpowiedz
  • 31
@czykoniemnieslysza @Miguelos Taka prawda. Belgowie są nauczeni że wszystko musi być SŁODKIE. Ciasta słodkie do porzygu, słodka czekolada, a jak powiesz że lubisz ciemną to "Co?! Ciemną to murzyny jedzo w Afryce albo innej Brazylii, Helga, dej mje tej mlecznej za 99 centów na promocji w Netto he he"
  • Odpowiedz
Ciekawe czy ta mapka tłumaczy, dlaczego w Polsce jest taki duży problem z otyłością.

cukier jest szkodliwy, tłuszcz palmowy jest szkodliwy


No nie.
  • Odpowiedz
Młodsze pokolenia mało słodkiego jedzą, przed trzydziestką to nawet bardzo mało.


@Borealny: I dlatego widzę rano w sklepie jak dzieciaki* kupują po kilka energetyków i batoników na głowę, pewnie na diecie są XD

* teraz kupują im starsi koledzy, ograniczenia wiekowe ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Twórca mapy nie odliczył robienia bimbru z cukru, a ludzie teraz się podniecają ile to my cukru żremy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
oczywiście już zdążył ktoś napisać, że nadwaga polaków to kwestia biedy bo rzekomo przetworzone produkty są tanie a jakościowe jedzenie drogie
no jak ktoś chce kupować produkty z dopiskiem eko albo bio to na pewno
  • Odpowiedz
Polecam zrobić miesięczny detoks od słodyczy, wszystko po tym zdaje się być przesłodzone
  • Odpowiedz
Jakim cudem Grecja i Turcja mają mniejsze spożycie cukru? Te ich ciastka to ulepek.

To tak jak te wykresy zalesienia, gdzie wychodzi że w Hiszpanii jest więcej lasów niż w Polsce
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: nie rozumiem czemu unia nie zabierze sie za cukier w produktach w których nie powinno go być... np cukier w jogurcie - no gurwa xD akurat tutaj mogliby coś zdziałać zamiast wymyślać wszystkie te #!$%@? z emisją co2 itp.
  • Odpowiedz