Wpis z mikrobloga

Czesc Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam do was pytanie, czy zauważyliście u siebie samych/znajomych, że w momencie, w którym ludzie osiągnęli pewien poziom "stabilizacji" dla jednego to będzie 10k brutto uop, dla drugiego spłacone mieszkanie, a dla trzeciej pary to będzie np. drugie dziecko, dla każdego coś innego, pewien poziom wyhamowania? Ludzie zaczynają się uspokajać, grać w grę zwaną życiem bardziej bezpiecznie/zapobiegawczo?

Co mam na myśli: ktoś zaczął wolniej jeździć autem, ktoś zamiast łazić i pić piwka na mieście to siedzi w domu i pije je przed telewizorem z żoną xD, zamiast w robocie try hardować i się wspinać na danym stanowisku, robi swoje i o 16 wychodzi do domu, bez chęci rypania nadgodzin, wspinania się na wyższy poziom? W robocie nie głosi swoich tez głośno, bo nie chcę jej stracić, bo kredyt wisi na karku, nie rozgląda się za innymi partnerami/partnerkami, bo wie, że może to zniszczyć jego małżeństwo itp.

Jak uważacie?

Sorry za spam tagami, ale chciałem złapać dużo osób, a na każdym z tych tagów są pewnie takie osoby :)

Pozdrówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#warszawa #krakow #lodz #poznan #wroclaw #gdansk #szczecin #bydgoszcz #pracbaza #zwiazki #motywacja
Zimny-jak-lod - Czesc Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam do was pytanie, czy zauważyliście u sie...

źródło: 0007CLT712BBNF6M-C461-F4

Pobierz

czy zauważyliście w otoczeniu, że w momencie, w którym ludzie osiągnęli stabilizacje to hamują?

  • tak, ludzie spowalniają, łapią stabilizację 59.3% (925)
  • pół na pól, niektórzy spokój, inni nadal napierają 30.2% (472)
  • nie, dziś są ludzie zachłanni, ciągle im mało 10.5% (164)

Oddanych głosów: 1561

  • 49
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: Wiesz, że jakby zapieprzali całe życie to "życie" trwałoby góra 45 lat? Zresztą po co, wezmę nadgodziny, zarąbię się i nazbieram na dom, kupię sobie domek, posadzę kwiatki, fajnie będzie. I co teraz, znów do roboty i zapieprzamy na drugi dom? No to po co cokolwiek kupować/robić, skoro chodzi o dążenie do tego, a nie zdobycie tego? Jak z hajsem na remont kościoła xD
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: a potem po 40 odkrywasz ze czas tak szybko zleciał, dużo go nie zostało i odjebujesz taką manianę co dawno takiej nie #!$%@?. Kupujesz motocykl, robisz trial, romansujesz z 20 letnią tępą lampucerą lub coś w twn deseń. Potem juz z gótki.
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: ludzie z natury są leniwi i w większości głupi. Po co ćwiczyć skoro jest się sprawnym? Po co jeść nieprzetworzone żarcie skoro jest się zdrowym? Po co się rozwijać skoro ma się pracę? Po co o siebie dbać skoro ma się żonę? Problem pojawia się w momencie, w którym sytuacja zmienia się o 180 stopni.
  • Odpowiedz