Wpis z mikrobloga

W tym wieku przeczytałam Jane Eyre, to była moja pierwsza książka dłuższa niż typowa bajka, wzbudziła we mnie takie emocje (⁠≧⁠▽⁠≦⁠)
  • Odpowiedz
@ladylurkini: czytałam jak miałam jakieś 14 lat, o jak mi to banię wtedy zryło xD podobnie wichrowe wzgórza, takie książki najlepiej się czyta w wieku wczesnonastoletnim
  • Odpowiedz
@nocnica: Moja przygoda zaczela się od 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi - ale nie polecam na sam początek. Jednak nastąpną książkę J. Verne czyli Tajemnicza Wyspa już bardzo polecam.
Winetou to książka dzięki której pokochałem czytanie.
Cykl Pana Samochodzika też był wtedy bardzo na propsie :)
  • Odpowiedz
@nocnica: Niziurski, Nienacki, Musierowicz, seria o Polyannie i Mary Poppins, komiksy i pierdyliard tematyki okołoharcerskiej. Pytanie czy szukasz dla siebie czy dla kogoś aktualnie w tym wieku - trochę się trendy w literaturze zmieniły ;)

I nie wiem ile razy wtedy płakałam nad Białym Bimem Czarnym Uchem, Jak teraz o tym myślę to tam mogłoby być sporo propagandy, ale skupiałam się wtedy na głównym bohaterze.
  • Odpowiedz
@nocnica: Mały książe i jest on dostępny za darmo online chociażby na wole lektury pl - i nie jest to piractwo ze]e względu na to, że dzieło to jest już publicznym dobrem, czyli nie podlega już prawom autorskim czy cos takiego
  • Odpowiedz