Wpis z mikrobloga

@eugeniusz_geniusz: zastanawiam się czy całkowicie laicki świat jest możliwy? Może za kilkanaście pokoleń? Bo przecież tak ta nieszczęsna religia wryła się w ludzi, że kurde łatwo im z głów nie wyjdzie.
  • Odpowiedz
@acidd: myślę że nie. Zawsze się znajdą ludzie, którym wiara czy modlitwa będzie pomagać. I Ja nie mam z tym problemu, jeśli mu to pomaga to jego sprawa. Denerwuje mnie dopiero kiedy komuś się coś narzuca i ogranicza.
  • Odpowiedz
Zapraszam do nauki historii i tego, jak próbowano taki świat robić


@slawek887: dziękuję za zaproszenie

Denerwuje mnie dopiero kiedy komuś się coś narzuca i ogranicza.


@eugeniusz_geniusz: otóż to ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak mój kuzyn: jest giga religijny i też mi to nie przeszkadza, ale chciałby, żeby Jezus został królem Polski i całe prawo było stanowione według jego nauk.
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: celibat to prawo kościelne, a nie boskie. I wprowadzono to na podstawie praktyki. W pewnym momencie były ostre jazdy z nieślubnym i dziećmi papieży, z jakimiś bratankami. Pakowanie na stanowiska. A wcześniej też były z tym problemy, bo biskup załatwiał stanowisko synowi. Celibat wśród księzy świeckich (nie będących zakonnikami) to gdzieś VIII wiek, w Polsce jeszcze w XII w. mieli żony.

Co do muzulmanów i alkoholu to w samym Koranie
  • Odpowiedz
ale chciałby, żeby Jezus został królem Polski i całe prawo było stanowione według jego nauk.


@acidd: jeśli wprowadzi obracanie wody w wino to zagłosuję ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
zastanawiam się czy całkowicie laicki świat jest możliwy? Może za kilkanaście pokoleń? Bo przecież tak ta nieszczęsna religia wryła się w ludzi, że kurde łatwo im z głów nie wyjdzie.


@acidd: Nie jest możliwy z jednego powodu- ludzie zawsze sobie znajdą kult, a są one głupsze niż z każda dowolnych wielkich religii. Przykładem jest Korea Płn.- jedyny kraj w 100% ateistyczny, ale religię zastąpiono kultem jednostki, tak było wszędzie. W ZSRR
  • Odpowiedz
@acidd

>Zapraszam do nauki historii i tego, jak próbowano taki świat robić


@slawek887: dziękuję za zaproszenie


>Denerwuje mnie dopiero kiedy komuś się coś narzuca i ogranicza.


@eugeniusz_geniusz: otóż to ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak mój kuzyn: jest giga religijny i też mi to nie przeszkadza, ale chciałby, żeby Jezus został królem Polski i całe prawo było stanowione według jego nauk.


Czy twój kuzyn to Krzysztof
  • Odpowiedz
otóż to ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak mój kuzyn: jest giga religijny i też mi to nie przeszkadza, ale chciałby, żeby Jezus został królem Polski i całe prawo było stanowione według jego nauk.


@acidd: krewny Mentzena? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Co do muzulmanów i alkoholu to w samym Koranie nie ma takiego zakazu. Jest zakaz modlitwy po pijaku. I zakaz picia to rozszerzona interpretacja, bo nie wiadomo kiedy jest ta granica kiedy jest się pijanym. Więc profilaktycznie zakaz całkowity.


@Rasteris
Nieprawda.
Werset 90 sury 5 wprost mówi, żeby unikać wina. A 219 sury 2, że w winie jest grzech.

Natomiast może kogoś zainteresuje fakt, że na zdjęciu jest ajatollah Sistani i w
  • Odpowiedz