Wpis z mikrobloga

@Linnior88: To, że osoby o niskim ilorazie inteligencji są szczęśliwsze to mit. Jak myślisz - dlaczego w najbiedniejszych grupach społecznych jest największe uzależnienie od narkotyków, alkoholu, papierosów i innych używek? Niewykształceni, prości ludzie tak samo odczuwają smutek, emocje i depresję tylko częściej zagłuszają to używkami. Zamiast usiąść, pomyśleć i poszukać rozwiązania swoich problemów wolą walnąć pół litra na hejnał i iść spać. Czy to nazywasz szczęśliwszym życiem?
@Nusantara to mit, że głupi piją więcej. Tak ci się wydaje, bo widzisz ich pod sklepem lub od razu zakładasz, że dana osoba wali na potęgę. Osoby mądre piją co najmniej tak samo, tylko w domowym zaciszu i bardzo dobrze to ukrywają. Gdyby ktoś zrobił zdjęcie lekarzowi przed pracą jak kupuje małpkę to byłby skandal, przy budowlancach jest po prostu trochę śmiechu. Dlatego ci drudzy się z tym wcale nie kryją
@eaxata: I tez warto dodac, ze rzeczy ktore normalnie by zdolowaly wiekszosc osob ich nie ruszaja, np. nie przyjeli mnie do roboty do ktorej chcialem sie dostac? Taka osoba co o wszystkim mysli bedzie miala dola, a taki glupek stwierdzi, ze najwyzej do Holandii pojdzie. Jak w memie o 10 euro za godzine
@Linnior88: byc głupkiem w obecnym czasie jest sprawą priorytetową, na każdym etapie przywileje i korzyści, czy to sprawy związkowe (kobieta wybierze bardziej wesolego glupka niz na odwrot), finansowe (my podpisali a teraz każą płacić) czy kwestie zdrowia psychicznego i ambicji (ludzie mniej ambitni nie będą się niczym martwić że czemus nie podołali)
osoby głupsze zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadaly i są takie pewne siebie ?


@Linnior88: Na egzaminie gimnazjalnym byl gosciu ktory mial same paly z matmy i na bank albo w ogole nie podszedl do tego zadania, albo wydawalo mu sie ze po prostu nie umie go zrobic. Jak zglosilem ze jest w nim blad, to wlasnie on powiedzial ze dobrze jest.

Zgadnijcie - okazalo sie ze faktycznie byl blad w
System oparty na zależności od innych ludzi promuje przeciętność, która jest równana w dół do głośnych przygłupów.
A wielkość mózgów maleje od czasów neolitu i tłumaczone jest to niby zmianą diety. Ale ja powiem, że właśnie przez tworzenie się dużych grup społecznych i oddelegowywaniu zadań. Dłużej też sie przebywa z samicami, a już one sobie naturalnie dobierały tak, żeby mózg się kurczył.
@Linnior88: już dawno były robione badania, z których wyszło, że głupsi są generalnie szczęśliwsi. A co do samoświadomości - czy to przypadek, że to Sokrates stwierdził "wiem, że nic nie wiem", a nie Seba spod bloku z browarkiem? Nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cyngieldup: mam dobrego kolegę który nadaje się momentami na pierwszy szczyt ale bardzo aspiruje do drugiego, jakby nie zauważył że oprócz zdobywania wiedzy trzeba ją jeszcze rozumieć. Lubię gościa ale czasami zastanawiam się czy on nie ma co robić w życiu że sobie je tak z premedytacją komplikuje. Jest jakiś limit podjęcia złych wyborów zanim zaczniemy zauważać wzór ale on zdaje się to robić celowo xD