Wpis z mikrobloga

  • 0
@Marvel7: PRZEPRASZAM PANIE KOCHANY JO NIE WIEDZIOŁ ŻE TO TWOJE MYŚLAŁEM ŻE TO Z TEGO INTERNETA DALI TO POPISOŁ A TERAZ JUŻ NIE DA SIĘ EDYTOWAĆ :<
@Krs90: true, dlatego zakaz wynajmu mieszkań wziętych na kredyt (sami ludzie co chcą wynajmować pytali się właścicieli, czy mieszkanie jest na kredyt, bo bali się podwyżek w związku ze stopami)
- Do tego podatek od każdego mieszkania powyżej dwóch.
- Likwidacja podatku belki, aby nie karać ludzi, a przygotować grunt pod inwestycje we wszystko inne niż betonowe złoto.
- Ewentualne pomoce tylko dla ludzi, którzy chcą mieszkać w mieszkaniu/na pierwsze mieszkanie.
@Krs90: No bo mieszkanie na wynajem to nie służy do mieszkania xD Niech wszyscy siedzą w tych swoich zadupiastych wsiach i nie śmią się przeprowadzać do miast na jakieś studia, czy szukanie lepszego życia bo spierdoks z wykopu zawyrokował, że nie można wynajmować i dawać zarabiać złemu prywaciarzowi. Nie masz kasy na swoje mieszkanie to siedź z rodzicami i gnij plebsie byle zaspokoić żądze bólu dupy wykopka.
  • 2
o spierdoks z wykopu zawyrokował, że nie można wynajmować i dawać zarabiać złemu prywaciarzowi.


@Herubin: @editores Przecież wszyscy doskonale wiedzą że to nie chodzi o to że jest chłop który ma swoje mieszkanie a po babce dostał drugie to na niego gromy spadają. Chce to niech wynajmuje, jak najbardziej.
Zresztą co ja wam będę tłumaczył, syty głodnego nie zrozumie a ja zapomniałem że jestem na wykopie, który jest odpowiednikiem Instagramowych milionerów
@Krs90: Tylko że w Polsce nie ma żadnego problemu z wielkimi funduszami, czy skupywaniem tysięcy mieszkań jak w Niemczech. W Polsce chcecie włąśnie uderzyć w drobnych ciułaczy.
@mickpl: Do Irlandii to brakuje jeszcze sporo. Kredyty w Irlandii byly udzielane kazdemu i budowano wszedzie gdzie sie dalo a ludzie kupowali pod inwestycje nawet jakies gowno domy 150 km dublina xD. U nas trzeba obecnie trzeba jednak spelnic spore wymagania aby taki kredyt dostac. Dodatkowo w Polsce istnieje kilka milionow mieszkan w starej plycie lub kamienicach, ktore nie byly nigdy gruntownie remontowane (stara elektryka, hydraulika, czesto brak wind i wiele
wyroby alkoholowe i później je w siebie wlać


@Krs90: Wyroby alkoholowe nie powinny sluzyc jako inwestycja tylko jako wyroby alkoholowe, czyli cos co sie w siebie wlewa, a nie cos w co sie inwestuje
W JAKIE MIESZKANIA INWESTOWAĆ? W SRAKIE


@Krs90: A kim ty jesteś aby mówić gdzie ktoś ma inwestować swoje prywatne pieniądze, Chce ktoś kupić mieszkanie to niech kupuje, nic mi do tego, natomiast jeśli widoczny jest niedobór mieszkań to sam rząd powinien coś z tym zrobić, np. ograniczyć sprzedaż fliperom, kupujesz mieszkanie musisz je trzymać przynajmniej rok-dwa inaczej płacisz wysoki podatek, tak samo jak ktoś skupuje mieszkania i powyżej jakieś ilości też
  • 0
Chce ktoś kupić mieszkanie to niech kupuje, nic mi do tego, natomiast jeśli widoczny jest niedobór mieszkań to sam rząd powinien coś z tym zrobić, np. ograniczyć sprzedaż fliperom, kupujesz mieszkanie musisz je trzymać przynajmniej rok-dwa inaczej płacisz wysoki podatek, tak samo jak ktoś skupuje mieszkania i powyżej jakieś ilości też zapłaci wyższy podatek od nieruchomości.


@viNci_: Dokładnie między innymi o tym mowa i zamiast ubić ten proceder, to rząd jeszcze
@editores

Możesz skomleć, ale mieszkania zawsze były takim samym towarem jak wszystko inne.


Możesz wypierać, że to patologia. Tymczasem Polacy nie skomlą tylko wymierają po cichu. Ale grunt, że Janusz inwestowania oraz norweski fundusz inwestycyjny są na plusie.