Wpis z mikrobloga

@sasik520: duża część osób, która w ostatnim czasie chciała kupić mieszkanie kupiła jest na BK2%. Skutki tego są dwa
-tymczasowo liczba chętnych na kupno zmalała
-ceny tak wzrosły, że teraz mało kogo stać na kupno przy normalnym kredycie

Do tego dochodzą spadki cen wynajmu, bo ofert jest coraz więcej, a chętnych brak. Kto wie, może to już ten moment na jakąś korektę cen, bo czynników napędzających ceny na razie brak.
@acpiorundc: Nawet jakby nie były to dwie różne oferty to akurat we Wrocławiu są takie mieszkania dwupoziomowe w wielkiej płycie na Kołłątaja akurat panie kolego @mroz3 W innych lokalizacjach pojedyncze sztuki się trafiają bo ktoś robił cuda z przebijaniem się na strych. Tylko to faktycznie pojedyncze przypadki.

@sasik520 Takie oferty to dwie opcje:
- albo status prawny jest mocno nierozwiązany
- albo kogoś naprawdę przycisnęło żeby sprzedać bo gdzieś mu inny
@acpiorundc: Yeap wyjątek jak na PRL ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swego czasu nawet coś przebąkiwali, że trzeba z tego zrobić zabytek bo tak wyjątkowa budowla z czasów PRL-u musi zostać zachowana.

Generalnie mówię są ludzie którzy robili jakieś wały z przebijaniem się na strych plus pamiętam, że chyba w okolicach Lotniczej i na Różance gdzieś były jakieś bloki gdzie ostatnie dwa piętra to były mieszkania piętrowe, ale
  • 0
o shiet, sorry za zamieszanie. To dwie różne oferty, chodziło mi o cenę za m2. Już pal licho jaki stan, lokalizacja i standard, 6 czy 8k za m2 wydaje mi się mocno egzotyczne. Mam ustawione od dłuższego czasu jakieś wyszukiwanie, niezbyt dokładne, takich liczb nie widziałem od lat.

@JoeGlodomor: @kone @acpiorundc @Rad-X @JoeGlodomor @acpiorundc @996ef650daf32b92bf708bc9376908ea @kone @Darth_Gohan @acpiorundc @Darth_Gohan @mroz3 @pika_dmj @pasta_alla_carbonara @kochanka_masztalerza @pika_dmj
o shiet, sorry za zamieszanie. To dwie różne oferty, chodziło mi o cenę za m2. Już pal licho jaki stan, lokalizacja i standard, 6 czy 8k za m2 wydaje mi się mocno egzotyczne. Mam ustawione od dłuższego czasu jakieś wyszukiwanie, niezbyt dokładne, takich liczb nie widziałem od lat.


@sasik520: na oko ceny spadły do lat 2020/2021. Czyli tak naprawdę po tyle powinny być teraz bez dotacji BK2%.