Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirasy, ile zarabiacie majac okolo 2 lata doswiadczenia i jaka branza?
Nie wiem czy robie cos zle, bo na wykopie kazdy ma te kilkanascie kafli, ale podejrzewam, ze to juz bardziej doswiadczeni pracownicy

Ja niecale 2 lata jako inz. obliczeniowiec, mam 6k netto i jest slabo, nie stac mnie na nic, a nie moge znalezc lepiej platnej roboty.
Zastanawiam sie czy tego nie rzucic i sprobowac uderzyc w jakiegos analityka w finansach

#pracbaza #zarobki #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 39
@Sabarolus: na wykopie zawsze byla nadreprezentacja IT, wiec ta srednia nie musi byc zawyzana tylko przez mitomanow-zreszta takie osoby dosc latwo zidentyfikowac. Teraz po zmianach ktore wykop przeszedl sporo ludzi z dlugim stazem zniknelo, ale caly czas sa nicki ktore kojarze z merytorycznych dyskusji sprzed 10 lat na tagach zwiazanych z IT.
@mirko_anonim: Zarabiasz normalne pieniądze. Nawet jeśli ktoś zarabia 15-30k to nie znaczy, że ty też będziesz. 6k na rękę to jest dobra pensja i nie sugeruj się tym, że jakiś malkontent ci napisze, że żyjesz jak robak bo żeby żyć jak człowiek to trzeba tak lekko 20k na miesiąc zarabiać. A jeśli #!$%@? tylko na siebie 6k miesięcznie i jest ci ciężko się z tego utrzymać to jesteś zwyczajnym idiotą.
@GOHAN zależy gdzie. W okolicach Warszawy to te 6k to takie absolutne minimum jak w ogóle chcesz żeby cie było stać na coś własnego. I będzie to prawdopodobnie mieszkanie w starym bloku.
na wykopie zawsze byla nadreprezentacja IT, wiec ta srednia nie musi byc zawyzana tylko przez mitomanow-zreszta takie osoby dosc latwo zidentyfikowac. Teraz po zmianach ktore wykop przeszedl sporo ludzi z dlugim stazem zniknelo, ale caly czas sa nicki ktore kojarze z merytorycznych dyskusji sprzed 10 lat na tagach zwiazanych z IT.


@borjaki: Być, może, ale praca w IT to nie jest licencja na bycie odklejonym. Warto orientować się w realiach calej
@fenbekus: Zaraz zaraz..... To zależy, o czym my rozmawiamy. Tutaj nikt nie pytał o kupno mieszkania za te pieniądze. Niech wynajmuje mieszkanie w Warszawie za 3k to drugie 3k ma na życie. #!$%@?ć 3k miesięcznie na jedną osobę to w #!$%@? dobre życie. No zaraz mi pewnie napiszesz, że za 3k to sobie 5 razy w tygodniu do restauracji nie pójdzie, sushi co tydzień nie #!$%@?, jak tak żyć ? A
@mirko_anonim: 5 lat expa w branży mechanicznej. Do tej pory 5k w januszeksie, a niedawno udało się zmienić pracę na 7.5k. Jako inżynier więcej jak 10-12k nie dostaniesz z tego co się orientuję po swoich znajomych, przynajmniej w mojej okolicy. Wyższe stawki to już stanowiska menedżerskie.
@Sabarolus: @regularne_ekspresje: zawsze mnie rozwala cope wykopków w postaci

sugeruj się tym co ludzie piszą na wykopie to daleko nie zajdziesz

nie sugeruj się wykopem. Gros tego co tu czytasz to mitomani, marzyciele i zwykle trolle


jak często widzicie księgowych albo inż. obliczeniowców piszących, że mając 3 lata doświadczenia zarabiają 20k? ja nigdy tego nie widziałem, bo to faktycznie miało wiarygodne i powszechne. natomiast (nie) wszyscy wiedzą, że:

1) IT
to, że nie ma to zastosowania do waszych branż to inna sprawa


@wygryw50k: well, jeżeli ktoś pisze komentarz pt" Było zostac programista biedaku, przegraleś życie, ja zarabiam 25k i jestem elitą" To jak mam takiego człowieka traktować inaczej jak trolla?

jak często widzicie księgowych albo inż. obliczeniowców piszących, że mając 3 lata doświadczenia zarabiają 20k? ja nigdy tego nie widziałem, bo to faktycznie miało wiarygodne i powszechne.


@wygryw50k: Ile widzisz