Wpis z mikrobloga

#rower Można? Można! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdjęcie nie moje, ze Stravy.

Czy to w ogóle jest legalne? Czy to nie jest tak, że jak jest zakaz rowerów to ma być droga rowerowa, a nie jakiś prawny wyjątek?
Ja ogólnie popieram w małych miejscowościach takie rozwiązania jak "chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym", ale popieram to właśnie dlatego żeby właśnie lokalne babcie, dziadki, dzieci, turyści mogli sobie spokojnie jechać a jak ktoś tylko przejeżdża przez wieś to nie musiał zapie.. wśród pieszych.

Ale tutaj to przeszli samych siebie niekompetencją. No i co to zmieni że przez 1 czy 2 km na wsi taki zakaz jest jak potem wieś się kończy, chodnik "z ruchem rowerowym" się kończy i co? Bezpieczniej? Czy tylko po to żeby lokalny seba mógł sobie #!$%@?ć po wiosce?

ps. i jeszcze po dwa pasy dla aut ale dla pieszych i rowerów zabrakło na infrę... pff
dybligliniaczek - #rower Można? Można! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdjęcie nie moje, ze Stravy.

Czy ...

źródło: XAaelSoOyrKt2stWNfmHgQ5QEqm9Kz_ERqLwyGSjzqc-2048x1536

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
że jak jest zakaz rowerów to ma być droga rowerowa


@dybligliniaczek: chyba nie, kojarzę krajówkę w okolicach Płocka gdzie jest zakaz i w ogóle nie ma żadnego chodnika ani DDRu. U siebie mam wojewódzką gdzie na wzniesieniu jest zakaz (ok. 500m) i nie ma DDRa ani chodnika, są tylko znaki szlaku rowerowego w bok i tam faktycznie jest objazd tego fragmentu (ale nie jest to oznaczone DDRem/CPRem bo to zwykła lokalna
  • Odpowiedz
U siebie mam wojewódzką gdzie na wzniesieniu jest zakaz (ok. 500m) i nie ma DDRa ani chodnika, są tylko znaki szlaku rowerowego w bok i tam faktycznie jest objazd tego fragmentu (ale nie jest to oznaczone DDRem/CPRem bo to zwykła lokalna droga)


Chyba znam to miejsce. Jechałem tam dwa lata temu ale tego nie da się zapomnieć.
Powinien tam być znak: "spadaj z rowerem do lasu" :)
https://www.google.com/maps/@53.5362504,20.6783269,3a,75y,75.23h,85.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdztFSh98HAActFFXU2ioUw!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

@cult_of_luna:
Znalazłem jeszcze
dybligliniaczek - >U siebie mam wojewódzką gdzie na wzniesieniu jest zakaz (ok. 500m)...

źródło: Screenshot 2024-03-25 090939

Pobierz
  • Odpowiedz
jak masz B-6 „zakaz wjazdu ciągników rolniczych", to obok leci droga dla traktorów? No, tego... Raczej nie


@AbaddonLincoln: O cholera, tego się nie spodziewałem.jpg :D Ale ciągnikiem do sklepu nie wejdziesz, o! (potrzymaj mi piwo :)

W sumie to jednak to rozwiązanie jest lepsze niż CPR - bo skoro to jest droga dla pieszych ale nie dotyczy ten znak rowerów to oznacza że jadąc tam rowerem nie jedziesz drogą dla pieszych
  • Odpowiedz