Wpis z mikrobloga

Współczesny świat. Po lewej stary 14 letni pies z rakiem, który pewnie za rok albo pół i tak umrze. Kwota mimo to prawie uzbierana. Wpłaciło ponad 3000 osób.

Po prawej młody chłopak, który miał całe życie przed sobą. Podobna kwota, uzbierana tylko mała część. Wpłaciło 2700 osób mniej niż na psa. Tego człowieka już z nami nie ma.

#psiarze #bekazpodludzi #dogpill #takaprawda #pomagajzwykopem
WielkiNos - Współczesny świat. Po lewej stary 14 letni pies z rakiem, który pewnie za...

źródło: temp_file5281614846557045684

Pobierz
  • 142
Przypieprzą się o to że nie ma miseczki w sklepie dla psa a ludzi tam pracujących mają za powietrze


@Squanto: Przypieprzanie się o brak miski z wodą dla psa nie wyklucza pomocy dla innych ludzi.
@SinMaker87 @SinMaker87

@goparys: nie, po prostu mi nikt nie współczuł jak walczyłem z rakiem, nikt nie kiwnał palcem żeby pomóc, nikt nie wspierał, nikt się nawet nie interesował, jedyna istota co była przy mnie cały czas to mój pies, dostałem od psa więcej uczuć niż od jakiegokolwiek człowieka, więc wybór jest prosty.


No to faktycznie masz powód, żeby zwątpić w ludzkość. "Wolałbym przyczynić się do ratowania psa niż człowieka bo mnie
@WielkiNos: Może kwestia w tym, że leczenie raka u ludzi jest u nas na dość wysokim poziomie i zdecydowana większość zbiórek takich jak ta po prawej stronie, to efekt tego że jacyś czarodzieje zza oceanu naobiecywali rodzinie że za ciężką kasę to oni dokonają niemożliwego i uratują ich bliskiego? Tymczasem leczenie psa nie jest pokrywane przez żadne ubezpieczenie - masz kasę to wyleczysz, nie to nie wyleczysz i już. Przyznam, że
@hellfirehe dodatkowo ludzie odkładają na NFZ i ZUS ogromne pieniądze co miesiąc, wykupuja ubezpieczenia, a jak przyjdzie co do czego to na nic się nie kwalifikują lub jakieś podstawy...
A co mu zagwarantujesz podczas swojej nieobecnosci? Zabawki zdalnie sterowane? xD


@XpedobearX: na czas nieobecności śpi i ten sen trwa tyle ile trwałby gdyby był ktoś w domu.
Pies pomimo rozpieszczania jest spokojny i zrównoważony, nic sobie nie robi jeśli po domu szaleje półtoraroczne dziecko i przebiega koło niego na odległość centymetra
Bądź sobie pick me girl ile chcesz, ale zostawiając psa samotnego na tak długo znęcasz się nad nim jak
@Feministka2000 Zostawiam tego psa na 8 godzin raz na tydzien albo na noc jak ide do dziewczyny i jestem chlopem xD Widocznie wolisz nie miec zycia i zdrowego rozsadku miedzy swoim dobrem a psa i dostosowalas sie w 100% pod psa, ktory nawet zabiera Ci szame. Wspolczuje miejsca w stadzie.
@Squanto: lEwIcA!!! Psom miski chcom a pracownikom miski nie radzimy. LEWIDZA!!!

Tak tylko przypomnę, że piesek sobie butelki wody nie kupi, nie odkręci i do pracy też nie pojdzie, chodź by pewnie chętnie poszedł za pana jakby był ciut bardziej kumaty. W interesie klientów też nie jest dbanie o pracowników. Do pracy są w tym kraju zatrudniani przeważnie dorośli ludzie którzy powinni mieć świadomość tego, w co się pchają, albo podwyższać
@Returned: Przykład który podałem jest celowo przejaskrawiony ale chyba go źle zrozumiałeś, bo ja nigdzie nie pisałem o żadnej walce dla pracowników czy wody dla nich.
Odnoszę się tutaj do empatii gdzie często jest ona bardziej okazywana wobec zwierząt niż ludzi. Hipokryzja. I można spotkać ją z każdej strony (jak słusznie zauważyłeś odnosząc się do strony prawej bo tu Cię popieram).
Ty wypunktowałeś hipokryzję prawej strony.
A ja lewej gdzie często