Wpis z mikrobloga

Współczesny świat. Po lewej stary 14 letni pies z rakiem, który pewnie za rok albo pół i tak umrze. Kwota mimo to prawie uzbierana. Wpłaciło ponad 3000 osób.

Po prawej młody chłopak, który miał całe życie przed sobą. Podobna kwota, uzbierana tylko mała część. Wpłaciło 2700 osób mniej niż na psa. Tego człowieka już z nami nie ma.

#psiarze #bekazpodludzi #dogpill #takaprawda #pomagajzwykopem
WielkiNos - Współczesny świat. Po lewej stary 14 letni pies z rakiem, który pewnie za...

źródło: temp_file5281614846557045684

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
  • 0
@Feministka2000 To nawet nie zauważenie a stwierdzenie faktu. Osoba stawiająca znak równości między między psem a człowiekiem jest społecznie upośledzona. To że będziesz chodziła na terapię/chodzisz już na terapię to też fakt raczej bezdyskusyjny. Nie ma tu były dupy. Przykro że w którymś momencie w twoim życiu cos poszło bardzo nie tak.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: już kiedyś o tym pisałem, ale zrobię to jeszcze raz. Opis zrzutki tego Mateusza był zrobiony tak na #!$%@?, że zebranie 10k uważam i tak za dobry wynik. Nie było tam praktycznie żadnych konkretów i można odnieść wrażenie, że chłop sam nie chciał za bardzo walczyć. Nie mówię, że wolałbym wpłacić na psa, ale jak komuś nie zależało nawet na tym, żeby jakkolwiek zredagować ogłoszenie, od którego być może zależy
  • Odpowiedz
Jak ma na tyle zaawansowany nowotwór, że to kosztuje 60k a nie 3-4 to najpewniej umrze od przerzutów niedługo


@10129: Moim zdaniem raczej miał zapewnić jeszcze dodatkowy fundusz właścicielom (czy tam fundacji). Koszt operacji na raka w innym mieście mojego psa (rak podniebienia był w zaawansowanym stadium już, więc zamiast robić zrzutkę, zdecydowałam się go uśpić), zamknąłby się w max 20 tys. (calość kosztów dojazdu, operacji, leczenia i "rekonstrukcji" fragmentu szczęki)
  • Odpowiedz
@Hawwa: może, chociaż też szansa, ze jakiś droga 'klinika' albo ma tyle do wycięcia przerzutów, że tam wiećej raka niż zdrowego psa jest?
  • Odpowiedz
@WielkiNos: ja tam jestem za tym, żeby ludzie wydawali swoje pieniądze, no co sami chcą. A nie na to, co im ktoś powie, że wypada. Doskonale rozumiem i uważam, że życie ludzkie jest dużo więcej warte niż psie, ale to nie moja kasa tylko ich.
  • Odpowiedz
@10129: Oczywiście, ale nadal ta zbiórka, to nie na psa, a na właściciela. Jasne, można sobie znaleźć "drogą klinikę" na Bahamach, a przy okazji i plaże obskoczyć.. ¯\(ツ)/¯
I można wycinać psa z raka, ale czy tak naprawdę pies tego by chciał? Czy by się po wycięciu nadal nie męczył? Zatem znów mamy śliską zbiórkę. Ciągle uważam, że to nabijanie kasy na cierpieniu zwierzaka.

Uśpienie mojego psa było jednym z najbardziej
  • Odpowiedz
@WielkiNos: ja inaczej zacząłem patrzeć na fundacje zwierzęce od jakiegoś czasu, mam może z 2 które obserwuje bo są w miarę legitne, reszta? Ha tfu #!$%@? sprawozdania finansowe, co chwila pieski w stanie agonalnym i setki rolek w stylu wpłacajcie pieniądze, to jest biznes a nie ratowanie ludzi.

Do tego strasznie szczucie na ludzi zwłaszcza upośledzonych na wsiach którzy mają zwierzęta, jakakolwiek opinia nieprzychylna to cała armia cię dosłownie zgnoi jak
  • Odpowiedz
@Vadzior też go pamiętam. Miał ksywkę "Burek Coś", chyba najpopularniejszy film z nim to był cover "Po twojej pysznej zupie" z Polish Pony. Pamiętam, że sporo wrzucał ze swojego podwórka. Któryś z jego kanałów nadał wisi na YT. Ostatni film to prośba o pomoc...
  • Odpowiedz
@harrame: w sumie śmieszne, na Pana Brauna zebrali 10x więcej niż na tego psa i 50x więcej niż na Mateusza, mimo że pan Braun nie jest na nic chory i nie jest biedny, tylko dostał jakąś karę za #!$%@? szajsu w Sejmie. Ale o tym lepiej już nie wspominać...
@WielkiNos: na leczenie pana Mateusza złożył się każdy pracujący obywatel płacący składki NFZ, jeśli to leczenie nie pomogło to prawdopodobnie już
  • Odpowiedz
@goodguy: No ja tak dobrze to nie śledziłem, gdzieś na chanach chyba jego kanał ktoś zapostował i tak sobie to wisiało z subem. Ale filmik ze zbiórką pamiętam. Chyba nawet wpłaciłem parę złotych.
  • Odpowiedz