Wpis z mikrobloga

Współczesny świat. Po lewej stary 14 letni pies z rakiem, który pewnie za rok albo pół i tak umrze. Kwota mimo to prawie uzbierana. Wpłaciło ponad 3000 osób.

Po prawej młody chłopak, który miał całe życie przed sobą. Podobna kwota, uzbierana tylko mała część. Wpłaciło 2700 osób mniej niż na psa. Tego człowieka już z nami nie ma.

#psiarze #bekazpodludzi #dogpill #takaprawda #pomagajzwykopem
WielkiNos - Współczesny świat. Po lewej stary 14 letni pies z rakiem, który pewnie za...

źródło: temp_file5281614846557045684

Pobierz
  • 142
@SinMaker87: ale wiesz, że ten pies bezwaurnkowo Cie kocha bo dajesz mu źreć? Jak ktoś inny będzie dawał mu źreć to będzie kochać kogoś innego. Dlatego mówimy że zwierzę to tylko zwierzę.
@WielkiNos: Podejrzewam, że wiele tych zbiórek na zwierzęta to ściema.

Po pierwsze ludzie chętnie wpłacają, więc jest pewne, że znajdą się osoby, które zechcą to wykorzystać i na tym zarobić.

Po drugie łatwo na tym zrobić przewał. Zbierze się pieniądze, rozpocznie faktyczne leczenie, ale przecież operacja zawsze może się nie udać i cała kwota zarobiona. Na papierze wszystko się zgadza: pieniądze poszły na leczenie, ale niestety pies zmarł. Nikt przecież nie
@WielkiNos: po prostu psiarze wpłacaja na psy. Myślę że oni w ogóle nie wchodzą w dział pod tytułem pomoc ludziom bo to nie ich content. Mati z rakiem ma pecha bo jest za stary żeby załapać się do grupy biednych dzieci z rakiem. A za młody żeby zbiórke zrobił by mu ktoś z pracy itp. bądź żeby podpiąć się do content ojca który osieroci dzieci. ( XD że nadal ludzie by
Przypieprzą się o to że nie ma miseczki w sklepie dla psa a ludzi tam pracujących mają za powietrze.

Nowoczesna lewicowa empatyczność.


@Squanto: kiedyś pracowałem w sklepie i cieszyłem się jak traktowali mnie jak powietrze. Za to do dziś głupio mi bo okradł nasz sklep starszy pan który chciał wydrukować... śpiewniki na nabożeństwo majowe. I co, mam myśleć że tylko katolicy kradną? Bo z tego co widzę to kategoryzowanie to taka
@WielkiNos: Inne pytanie - jaka jest suma pieniędzy zbieranych na zrzutkach na wszystkie psy, a jaka jest suma pieniędzy na zrzutkach zbieranych na wszystkich ludzi?
Ile jest zbiórek na potrzebujące psy, ile na potrzebujących ludzi?

Bo to że na psa udało się zebrać 50k, a na człowieka 16k może też wynikać z tego że zrzutek na ludzi jest znacznie więcej (a zgaduję że rząd wielkości więcej).

I sytuacja jest taka że
Wydaje mi się, że większość wpłacających na pieska nigdy nie stracili kogoś z rodziny


@Mega_Smieszek: Nigdy nie byli na żadnym pogrzebie? Poza tym członków rodziny może być mnóstwo, do tego pupila zazwyczaj ma się jednego jednocześnie, czasem w towarzystwie innego np. kota, ale 3 już bardzo rzadko. Nie chce mi sie wierzyć w to, że ktoś z wpłacających ani razu nie był w żałobie po członku rodziny.
Taka współczesna „logika” współczesnych ludzi. Przypieprzą się o to że nie ma miseczki w sklepie dla psa a ludzi tam pracujących mają za powietrze.

Nowoczesna lewicowa empatyczność.


@Squanto: Nie przeszkadza Ci brak empatii u ludzi, tylko szukasz pretekstów żeby wylać z siebie polityczne rzygi.