Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza #bezrobocie #zycie #dokumenty #bezrobotny #przegryw #pieniadze #polska #januszebiznesu #januszex #korposwiat #pracazagranica

Siema, anonki
Ma ktoś może pomysł, jak podrasować CV będąc ledwo po szkole i mając doświadczenie w paru firmach, które wynosi sumarycznie z 8 miesięcy (sumując do pełnego etatu. Razem ciut więcej, ale po pół etatu, 1/5 etatu etc.)?

Nie zależy mi na #pracait czy coś, a po prostu na tym, by pracodawcy chociaż oddzwaniali, gdy składam dokumenty na tak właściwie niewymagające posady (sprzątanie, jakaś ochrona, rozkładanie towaru na sklepie).

Nie robię statystyk, ale składanie codziennie limitu CV na OLX przez tak naprawdę ostatnie pół roku, a telefonów z 5/6 od tego czasu
  • 17
@malin90: wiesz, szukam głwnie OLX i większość ofert to albo nie a nawet nazwy firmy nie ma, a co dopiero adresu, albo agencja pracy, która umie zmienić zdanie zanim zajedziesz na rozmowę. Przez to pierwsze mnie teraźniejszy partner biznesowy, bo pracodawcą go nie nazwę z uwagi na bycie dla niego bardziej freelancerem (freelancer w sprzątaniu, dobre) wziął, bo zadzwonił tak z fiuta, przywitał się jak kumpel z kumplem i po chwili
@JuanPablitoSegundo_2137: Gdyby to była #pracait to zasugerował bym po prostu zrobienie sobie jakiegoś ciekawego portfolio np na githubie. Ale niezależnie od branży, u pracodawcy zawsze zapunktujesz pokazując swój własny, prywatny dorobek, cos, czego nie robiłeś zawodowo. Czyms takim na pewno wyróżnisz się spośród tłumu absolwentów i juniorów.
@FrozenShade: tylko czym zapunktować u chłopa, który Ci nawet nie odpowie i to jeszcze w branży, w której umiesz to robić albo jesteś amebą (sprzątanie)? Wiesz kurde, mógłbym zabłysnąć tym, że sprzątałem dla, raczej niezauważalnego, molocha produkującego sterowniki do sygnalizacji świetlnych czyli MSR Traffic, ale nawet nie mam raczej na to dowodów, bo byłem na umowie u podwykonawcy, a nie wprost w tej firmie.

Zakładam, że pewno wielu odrzuca to, że
Ale odnosząc się do #pracait to może się kiedyś w końcu wezmę za powrót do branży #customrom i wgl świata #android od strony deva i stworzę jakąś aplikację wymagającą #root albo coś

Zawsze mógłbym iść w #uxdesign, bo coś tam robiłem, ale #!$%@? u mnie z rysunkami (chodzi bardziej o jakieś krzywe do ikon czy coś) i nie używam #corel, więc mnie Dariusz z #giftpol nie weźmie. Do tego usuwam
@sberatel: pomyślałeś nad tym że jestem taką #!$%@?ą że nawet jeśli dzwoni ktoś z rodziny albo kumpel co mi robote daje jak coś ma to jest 30 sekund ciszy jak nie więcej bo sie boje odezwać a co dopiero jak mam gdzieś zadzwonić?

Typie, ja omijam większość promocji w sklepach, bo nie mają samoobsługówek. Jeśli mam robić zakupy poza Biedrą, Lidlem czy innym Auchan to rezygnuję albo wyliczam już kasę biorąc
@JuanPablitoSegundo_2137: zaraz ktoś się spłacze, że roboty nie szuka ani nie ma, a zbiórki zakłada, bo przejrzał mój profil i widział...

Nakreślę od razu i prosto z mostu. W poniedziałek rano jadę na badania medycyny pracy, po których jeszcze w ten sam dzień kontaktuję się z szefem by dać mu dokumenty i zacząć pracę przy sprzątaniu w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Jeśli nie uda mi się dostarczyć papierów w poniedziałek to
JuanPablitoSegundo2137 - @JuanPablitoSegundo2137: zaraz ktoś się spłacze, że roboty n...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-16 145643

Pobierz
Nie robię statystyk, ale składanie codziennie limitu CV na OLX przez tak naprawdę ostatnie pół roku, a telefonów z 5/6 od tego czasu


@JuanPablitoSegundo_2137: Zrób tak:

1. Olej OLX.
2. Pracy szukaj na pracuj.pl, ale aplikacje składaj bezpośrednio u pracodawcy, nie przez pracuj.pl.
3. Poszukaj roboty na nabory.kprm.gov.pl, w ofertach pracy w ZUS oraz lokalnym samorządzie. Aplikuj wedle uznania.
@Filipterka25:

2. Pracy szukaj na pracuj.pl, ale aplikacje składaj bezpośrednio u pracodawcy, nie przez pracuj.pl.

Dzięki za radę chociaż do tego, miałbym małe ale po tym, jak słucham sobie Ni3 wiem podcast i jeden z prowadzących, co sam mówi, że ma podobne doświadczenie (jedynie praca w Lidlu) ostatnio narzekał, że widzi, iż pracodawcy tego nie odczytują i praktycznie zadawał reszcie prowadzących (bardziej retorycznie) to samo pytanie co ja
@JuanPablitoSegundo_2137: Dlatego aplikuj bezpośrednio do pracodawcy - HR jak ma 200-300 cv z pracuj.pl i 20-30 co przyszły bezpośrednio w 3 na 5 przypadkach przejrzy najpierw te co przyszły bezpośrednio.

I teraz najwazniejsze: HR nigdy (chyba, że jakiś jebnięty) nie szuka najlepszego pracownika na jakieś szajsstanowisko. Nie wiem na co aplikujesz, ale jak to są stanowiska proste (typu: masz pilnowac magazynu od 8 d 16, albo przepisywać excela od 8 do
By nie było, przekręciłem nazwy dwóch lokalnych firemek, które akurat podejście miały znakomite, ale dodam legendę w kwestii nazw miejscowości, bo to może być enigmatyczna skala:
- #!$%@? Górne - miasto powiatowe +-60k mieszkańców
- #!$%@? Dolne - wiocha pod płaszczykiem miasta +-20k mieszkańców
- Psodupamiszczekajo #!$%@? - wiocha +-1k mieszkańców albo i mniej
JuanPablitoSegundo_2137 - By nie było, przekręciłem nazwy dwóch lokalnych firemek, kt...

źródło: CV

Pobierz
@JuanPablitoSegundo_2137: czyli masz średnie tech. inf.

To teraz tak:

1/ ze służby cywilnej są w Poznaniu trzy ogłoszenia bez wymaganego wyższego:

https://nabory.kprm.gov.pl/wielkopolskie/poznan/inspektor,134764,v7
https://nabory.kprm.gov.pl/wielkopolskie/poznan/inspektor,135096,v7
https://nabory.kprm.gov.pl/wielkopolskie/poznan/inspektor,135102,v7

chwilowo nic z IT ani pracy w skarbówce (imho najlepiej płacąca częśc budżetówki jeżeli nie jest się specem i mówimy o innej części kraju niż stolica) nie ma, no więc te oferty wyglądają kiepsko, ALE jak jesteś introwertyk i masz w CV januszpole to trzeba się skupić
4750-5000 brutto

@Filipterka25: jak kiepska... Może jak się serio siedzi w IT, ja od początku piszę że taki Januszpol (ta firma "Oskarka" naprawdę spoko, z szefem mógłbym iść pewno na browka jakbym pił i on by miał czas, patrząc realnie jaki #!$%@? ma) to mi wystarcza. Zobaczę sobie te oferty, może wejdę w branżę jednak i tyle
@JuanPablitoSegundo_2137
1. Wyrzuć podstawówkę, nie ma żadnego znaczenia
2. Połącz te prace dorywcze w dwie:
Sprzedawca-Kasjer 08.2022-03.2023
Pracownik serwisu sprzątającego 08.2023-obecnie

I pod spodem wpisz po dwie firmy.

Najlepiej podciągnij jeszcze o miesiąc dwa żeby nie było luki.

Do obu pozycji dodaj obowiązki, nawet jeśli są oczywiste. Przykładowo:
-utrzymanie czystości obiektu biurowego
-sprzątanie po remontach
-obsługa klienta itd.

Umiejętności:
Pakiet office
Obsługa kasy fiskalnej
Profesjonalna obsługa klienta
Zastanów się co jeszcze możesz