Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co byście zrobili na moim miejscu?

Obecnie pracuje na kontrakcie B2B na stawce 11500 EUR co obecnie daje koło 50k PLN do końca miesiąca.
Dostałem opcje zostania w firmie i konwersji na UOP (niestety polskie UOP) podstawa 22500 brutto PLN co daje około 16k na rękę.

Jest też opcja, że może uda się przedłużyć kontrakt o 6 miesięcy, ale zamykam sobie drogę do zostania w firmie.
Czyli do wyjęcia ~300k PLN ale kończymy współpracę + nie ma pewności że uda się w ogóle przedłużyć kontrakt o te 6 mscy.
Żeby ta kasę zrobić na UOP musiałbym zostać w tej firmie 1,5 roku.

I teraz moja rozterka. Na 1 rzut oka brać euraski i szukać w międzyczasie roboty, ale są też "przeciw".
Otóż:
- koniec eldorado #pdk (jak byśmy nie zakłamywali tego faktu, to ofert jest mniej, są gorsze i nie są często remote)
- jestem w trakcie budowy domu z kredytem na karku (kwota kredytu do spłaty mam zabezpieczone w obligacjach EDO)
- nie jestem programistą, branża IT ale szerokko pojmowane zarządzanie projektem i PM więc w razie dalszych zwolnień pierwszy do wywalenia xD
- niepewny rynek, nowa robota, nigdy nie wiesz jak się potoczy
- w tej firmie mam 100% zdalnie

Rozkminiam więc czy na ten moment biorąc pod uwagę obecne warunki lepiej iść w "bezpieczne miejsce" na UOP i zarobić mniej, czy lepiej nabijać dalej kasę i "hope for the best" ale większe ryzyko

#programowanie #it #pracbaza #jdg #programista15k #inwestycje #inwestowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
@mirko_anonim piszesz "podstawa", czyli do tego dochodzą jakieś bonusy na tym UoPie?

Swoją drogą polski UoP to bezpieczeństwa daje tyle co nic, niestety. W razie bezzasadnego zwolnienia dostaniesz co najwyżej odszkodowanie o wartości 3 pensji, i to po latach batalii sądowej, o ile i tak nie podsuneliby ci pod nos porozumienia stron i do widzenia.
@karetpoker: są takie, ale zdarzają się mega rzadko. Source: byłem na takim kontrakcie przed dwa lata, jak zaczynałem to miałem 8 lat expa.

Paradoksalnie techniczne skille nie były najważniejsze przy tej rekrutacji. Były ważne, ale przeważyły umiejętności miękkie oraz moja znajomość angielskiego.

Tak czy siak po dwóch latach kontrakt się skończył, ale spadłem z deszczu pod rynnę do innego projektu za $70 /h
@mirko_anonim: oczywiście, że zostać na B2B, nie wiem nad czym się zastanawiać, bo wybór jest oczywisty przy tak dużo gorszej ofercie na UoP. Czasu na znalezienie nowej roboty masz dużo, a przepaść między ofertami jest ogromna, nawet jakbyś miał szukać nowej pracy przez rok i przez ten czas odpoczywać to i tak finansowo wyjdziesz na plus.
@mirko_anonim: bait czy nie - regres finansowy jest nigdy nie do zaakceptowania.

Chyba że #!$%@?łą recesja w branży lub w kraju/europie i dosłownie każdy dostaje cięcia w ryj.
To wtedy nie masz z czym dyskutować tylko iść ze wszystkimi - łącznie managementem.

Ale tak poza tym to jak dasz sie #!$%@?ć na kasie raz to będziesz w firmie frajer i zawsze będą dębić do ciebie by coś obciąć.
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @karetpoker @nad_czlowiek: ja mam £120k czyli €140k na rok jako 10-letni staff na UoP, a to jeszcze przed podwyżką na nowy rok podatkowy (kwiecień). Plus na UoP wiadomo, masa akcji (już £50k bonusu vetted w 2.5 roku).

Koledzy na B2B z podobnym stażem robią więcej - czasem mam wrażenie wręcz, że jestem jednym z gorzej zarabiających w mojej ekipie znajomych.

No, ale angielski perfecto (i obywatelstwo) i