Wpis z mikrobloga

Poprosiłem kolegę rzeczoznawcę specjalizującego się w samochodach, typ legitny bo także daje swoje oceny do sądu, aby wycenił mi moją Skodę Fabię Kombi 1.0 MPI 60 KM z 22'. Zakupiona w połowie 2022 za 68,5k pln. Po 21 miesiącach i 65 tys. przejechanych km (a także po dołożeniu lpg, zrobieniu konserwacji, dołożeniu folii ochronnej PPF, i posiadaniu papierów na częste wymiany oleju co 8000 km, itd.) wartość rynkowa auta to 63 tys zł.

Co mogę powiedzieć wszystkim co wierzą, że jeszcze wyhaczą 4-letnie auta za 60% ceny? Te czasy minęły, a wy jesteście niczym spadkowicze z nieruchomości.

P.S. Tag sprzedamauto tylko dla zasięgu. Fabia zostaje ze mną ,,dopóki koła odpadną" (nawet jeśli kupię sobie inne, to zostanie jako drugie w rodzinie i/lub pracownicze)

#samochody #motoryzacja #fabia #spadkowicze #nieruchomosci #rzeczoznawca #finanse #sprzedamauto #zakupauta #handlarze
  • 35
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Słaby ten rzeczoznawca, bo auto z takim silnikiem nie jest wiele warte. Będzie brak zainteresowania, a ktokolwiek szukający takiego auta nie będzie doceniał i dopłacał za folię

Pokaż rachunek za ppf do tej fabii, mój ty ulubiony trollu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@cwlmod: Taki trwały i ekonomiczny silnik palący średnio 5,5 litrów benzyny, albo 6 litrów gazu + 0,5 litra benzyny jest wręcz rozchwytywany.

Faktur w internecie nie pokazuję. Poza tym folia nakładana na raty - najpierw przód, ostatnio środek, wkrótce tył. Obklejenie całości to wydatek ok. 15k. Do tego dochodzi powłoka ceramiczno-grafenowa na elementy nieobjęte folią (np. klamki, czy blacha drzwi od wewnętrznej strony).
  • Odpowiedz
Będzie brak zainteresowania, a ktokolwiek szukający takiego auta nie będzie doceniał i dopłacał za folię


@cwlmod: Ty wykreśliłeś istnienie taksówek i uberów z rynku? :D
  • Odpowiedz
Ty wykreśliłeś istnienie taksówek i uberów z rynku? :D


@kuraku: Okej, masz tutaj trochę racji, bo taki zagazowany silnik to plus dla złotów ale one nie dopłacą za folie

A większość uberów to dzisiaj priusy (bleh)
  • Odpowiedz
  • 0
@poison101: Tylko ok. 300k tys. ofert na jednym z największych portali w 40-milionowym kraju. Popyt, podaż. Można powiedzieć, że epoka finansowa pocovidowo-poinwazyjna. Wzrosła cena aut nowych, a używane dłużej trzymają swoją cenę.
  • Odpowiedz