Wpis z mikrobloga

To zdjęcie przedstawia mężczyznę znajdującego się za barierką mostu w północnej części Londynu. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo jednak w momencie kiedy miał skoczyć zauważyli go przypadkowi przechodnie. Od razu rzucili się na pomoc człowiekowi łapiąc go za nogi, ubranie, głowę. Kilka osób przytrzymywało mężczyznę przez ponad godzinę do czasu przyjazdu pomocy. Spójrzmy na te silne uściski, determinację, współczucie i bezinteresowność ludzkiej pomocy dla całkowicie obcego człowieka.

#samobojstwo #ciekawostki #londyn
WielkiNos - To zdjęcie przedstawia mężczyznę znajdującego się za barierką mostu w pół...

źródło: temp_file4268846798483527866

Pobierz
  • 130
Jeśli ktos chce odebrac sobie życie to jest jego wola i nikt nie powinien ingerować. Nie rozumiem czemu ludzie nie pozwalają komuś odejść tak po prostu


@ForeverFailure: Bo to nie jest racjonalna decyzja. Normalny człowiek czuję strach przed śmiercią, nawet wysiadanie ze sprawnego samolotu ze spadochronem jest wbrew instynktowi samozachowawczemu.
Jeśli ktoś chce odwalić samobója skacząc z mostu to nie jest to logiczna decyzja, tylko moment w którym puszczają Ci wszelkie
Jeśli ktos chce odebrac sobie życie to jest jego wola i nikt nie powinien ingerować. Nie rozumiem czemu ludzie nie pozwalają komuś odejść tak po prostu


@ForeverFailure: IQ emocjonalne na poziomie szympansa xD
@ForeverFailure: bo mamy empatię? tzn nie wszyscy mają ale są to osoby zaburzone. Wydaje mi się, że ja miałbym odruch w stylu, że chciałbym wiedzieć dlaczego chce to zrobić i czy jest pewien. Potrafił bym się z nim też w pewnym stopniu utożsamić, więc prościej byłoby do niego dotrzeć. Myślę, że udało by mi się go, czy w ogóle taką osobę przekonać do tego aby tego nie zrobiła.
Jeśli ktos chce odebrac sobie życie to jest jego wola i nikt nie powinien ingerować. Nie rozumiem czemu ludzie nie pozwalają komuś odejść tak po prostu


@ForeverFailure: Powiem ci dlaczego - bo w przytłaczającej większości przypadków tak naprawdę NIE CHCĄ odebrać sobie życia, tylko są na skraju wyczerpania emocjonalnego i psychicznego, albo będąc pod ścianą nie widzą wyjścia z sytuacji i w akcie desperacji robią coś takiego, dlatego Twoim obowiązkiem jest
@WielkiNos:

Spójrzmy na te silne uściski, determinację, współczucie i bezinteresowność ludzkiej pomocy dla całkowicie obcego człowieka.


a później ci sami obcy ludzie jedynie co zrobią to będą na niego patrzyli przykrym wzrokiem na ulicy. Jego otoczenie będzie się po jakimś czasie zachowywać tak jak wcześniej.

mi chodzi o to, że ludzie są gotowi przejąć się losem obcego człowieka, przystanąć i po prostu zwyczajnie, po ludzku coś dla niego zrobić. Jest to
Być może to nawet dobre zachowanie, ale niekoniecznie jest "bezinteresowne".


@Gumaa: no tak, poczują się lepiej z tym, że mu pomogli, a jakby go zostawili to by czuli się gorzej. Nadal jest to jednak zachowanie "bezinteresowne", bo nie oczekiwali w tym jakiejś korzyści np. finansowej. Raczej działali pod wpływem impulsu, że tak trzeba zrobić.
Jeśli ktos chce odebrac sobie życie to jest jego wola i nikt nie powinien ingerować. Nie rozumiem czemu ludzie nie pozwalają komuś odejść tak po prostu


@ForeverFailure: bo większość ludzi nie chce jednak umierać, tylko podejmują taką decyzję będąc pod wpływem choroby
Jeśli ktos chce odebrac sobie życie to jest jego wola i nikt nie powinien ingerować. Nie rozumiem czemu ludzie nie pozwalają komuś odejść tak po prostu


@ForeverFailure: Idę o zakład, że po wprowadzeniu eutanazji na życzenie w każdym wieku 18+, nic by się nie zmieniło i nikt, kto podejmuje próby samobójcze w miejscu publicznym by nie korzystał z prawa do odejścia w szpitalu, bo takie akcje są ostatecznym wołaniem o pomoc,
A pozostałe 10%? Mamy bronić ludziom decydowania o swoim życiu bo 90% już nie wylogowuje się?


@Abu_Hajaar: Jest na ten problem rozwiązanie - eutanazja na życzenie poprzedzona wyczerpującymi temat konsultacjami z lekarzami i psychologami. Jak ktoś naprawdę chce się zabić, to przejdzie przez ten cały proces i to zrobi. Pozostałych kładących się na tory, przedawkowujących, wieszających się, próbujących skakać itp. traktujemy jako działających w afekcie i ratujemy gdy jest to możliwe.
@ForeverFailure: Musisz się podszkolić z wiedzy na temat depresji, myśli samobójczych, jak działa ten mechanizm i dlaczego ludzie w depresji nie myślą logicznie na temat swojego życia. Na wstępie obejrzyj jakiś podcast, bo jest parę wywiadów na yt z osobami które chciały popełnić samobójstwo.
Też tak kiedyś myślałem jak ty, z wiekiem perspektywa się zmienia, a już zwłaszcza jak dotknie to ciebie samego albo bliską osobę.