Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #sztucznainteligencja

Ostatni model puszczony na produkcję i weekend. W tym tygodniu wytrenowałem, przetestowałem i puściłem na prod 3 małe modele plus napisałem dokumentację do nich na Conflu.

Mam sideprojekt w którym AI traktują jak klepanie crudów. Pewnie takich projektów będzie coraz więcej, wraz z tym jak biblioteki będą coraz bardziej automatyzować workflowy. To chyba fajnie.
  • 14
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: dużo roboty wymaga zrobienie np. rekomendacji produktów do małego sklepu? Np. gdybym skorzystał z gotowego modelu z HF - jak wygląda później "szlofowanie" skuteczności?
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: nie, kolegi kolegi xD no raczej ze swojego

AI jest niesamowicie szybko rozwiajaca i zmieniajca sie dziedzina. Jeszcze 2 lata temu budowanie modeli wygladalo inaczej. Dzis sie ich nawet nie finetuninguje, bo robia to automaty. Za rok nie bedzie ich sie nawet budowac tylko bedziemy je promptowac. Dla przykladu polecam zobaczyc jak akutalnie wyglada adaptacja wlasnych wag do np. yolo, a jak wygladala rok temu
  • Odpowiedz
klasyfikację tekstu, ekstrakcję danych z faktur i ocenę wydajności pracowników na podstawie danych personalnych i informacji z ticketow


@JamesJoyce: Prawdziwa esencja branży. Ekstrakt fiuta z fiuta. Gdyby udało ci się przy użyciu AI eliminować leserów w tej branży, to miałbyś Nobla. A że się nie da, to od razu wiadomo, że zmyślasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pharos esencja, te zadania często wykonywane są przez kilkuosobowe zespoły. Więc jest to w jakimś sensie eliminacja, ale nie zawsze leserów. Tak czy inaczej, w tym jest zysk, więc i zadań tego typu jest ogrom.
  • Odpowiedz