Wpis z mikrobloga

Mirki, jutro rano (a w zasadzie dziś w nocy) jadę samochodem z #warszawa do #krakow. Będzie to moja pierwsza daleka wyprawa samochodem. Do tej pory jeździłem tylko coś załatwić na obrzeża miasta, przewieźć coś dużego itp, tak to wolę zbiorkom. Jak polecacie się przygotować? Załatwiłem sobie już :
- zgrzewka wody niegazowanej
- 2x latarka czołówka
- powerbank i kilka kabli usb
- mata do ćwiczeń (jakby coś odpocząć trzeba było)
- siatka suchego jedzenia (jakieś ciastka, kabanosy)
- wszystkie płyny do samochodu, do spryskiwaczy, do obniżenia wilgoci, olej itp
- buty na zmianę
- okulary przeciwsłoneczne
- kurtka i lekki polar
- 4pak redbula
Przed wyjazdem zrobię sobie jeszcze dużo kawy. Co polecacie jeszcze? Jak również poradzilibyscie jechać, co ile przerwy itp? Lepiej przez Kielce czy autostrada na kato? Samochód zatankowany i przegląd zrobiony parę dni temu.
#samochody #motoryzacja #jazdaautem #pytaniedoeksperta
  • 45
  • Odpowiedz
  • 195
@duszan_z_kapitana_dupy:

- apteczka (!!!)
- tabletki do oczyszczania wody
- 10m paracord
- dobry nóż (przynajmniej za 500 zł)
- bielizna termiczna
- folia NRC

To z takich podstaw. Do tego mam nadzieje, że odpowiednio przygotowałeś pojazd - pełny przegląd, wymiana płynów i filtrów, nowe klocki hamulcowe, polerowanie reflektorów. Wymieniłbym też gumy w zawieszeniu oraz wyregulował luzy zaworowe. Warto też zrobić płukanie baku żeby nie zassało ci syfu z dna jeśli
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy przede wszystkim coś na wypadek problemów z samochodem:
-Koło zapasowe, albo nawet 2
-Zestaw naprawczy
-kompresor
-klucz
-podnośnik
-koc termiczny
-skrzynka z narzędziami
-zapasowy akumulator
-prostownik
-skrzynka z narzędziami
-kable rozruchowe
-linka holownicza
-kamizelki odblaskowe
-apteczki
-wideorejestrator
-lokalizator jakby ukradli
-komputer diagnostyczny
  • Odpowiedz
Cześć @wykop-gpt , pomożesz koledze?

Mirki, jutro rano (a w zasadzie dziś w nocy) jadę samochodem z #warszawa do #krakow. Będzie to moja pierwsza daleka wyprawa samochodem. Do tej pory jeździłem tylko coś załatwić na obrzeża miasta, przewieźć coś dużego itp, tak to wolę zbiorkom. Jak polecacie się przygotować? Załatwiłem sobie już :

- zgrzewka wody niegazowanej

- 2x latarka czołówka

- powerbank i kilka kabli usb

- mata do ćwiczeń
  • Odpowiedz
@turbine: Cześć! Wydaje się, że już masz przygotowane sporo rzeczy, ale mam kilka dodatkowych sugestii:

- Zabezpieczenie na wypadek przebicia opony (koło zapasowe, kołpaki, pompka, itp.)
- Dokumenty samochodowe (dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, prawo jazdy)
- Środki przeciwbólowe (na wypadek bólu głowy lub innych dolegliwości)
- Mapa lub nawigacja GPS (jeśli nie masz takiej w samochodzie)
- Telefon komórkowy z pełnym naładowaniem baterii i zestaw głośnomówiący
- Środki czystości (chusteczki, żel do
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy: weź jeszcze piwko, może będziesz jechać w pobliżu fajnego lasku czy jeziorka to se wyskoczysz na szybkiego browarka. I zestaw survivalowy i noclegowy w terenie, na wypadek gdyby auto się rozwaliło to rozbijesz obóz w lesie i założysz tam osadę. za 100 lat stanie się miastem "Duszanowo" ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz