Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programowanie #usa #emigracja

Dostanie się do USA jako specjalista zajmuję masę czasu, sporo kosztuje i nadal jest loterią, więc mało pracodawców jest zainteresowanych taką procedurą.
Tymczasem przekraczasz sobie nielegalnie granice i żyjesz za friko od 7 miesięcy w hotelu kosztującym 800 zł za dobę wtf, dokąd ten kraj zmierza ()
Chyba najlepszą opcją na zostanie programistą w USA też jest przejście przez mur.
perfumowyswir - #pracait #programista15k #programowanie #usa #emigracja

Dostanie się...
  • 21
@ChlopoRobotnik2137: chyba trochę mnie nie rozumiesz, jako specjalista mogę sobie pracować bez problemu w Kanadzie czy Australii, tymczasem w USA strasznie komplikują ten proces, jednocześnie przyjmują rocznie 300-400k nielegalnych imigrantów xD Trump chyba niestety wygra i będziemy mieć problem z Rosją
@perfumowyswir: sa wizy pracownicze o ktora wystepuje firma dla ciebie. podobno trzeba tam pokazac ze nie ma takiego pracownika na miejscowym rynku pracy. Jezeli ty web jakis kodujesz to rynek przesiakniety tu, 10k hindusow na jedno miejsce. Tym bardziej teraz gdzie massive lay offs w tym sektorze i duzo mord na rynku
@yeciv38199: no domyślam się, że właśnie ciężko przez priorytet lokalsow o tą wizę. Szkoda, nie zależy mi na relokacji ze względów finansowych, bo stawki w Polsce są obecnie bardzo dobre, ew. remote dla europejskich krajów, ale chciałem zmienić po prostu klimat i może ewentualnie zostać jak mi się spodoba.
@konrad1: nie jest to dobra droga, wiążesz się z tą firmą już do końca praktycznie. Najlepiej H1B, ale ciężko znaleźć chętna firmę i właśnie nie może być chętnego Amerykanina na to stanowisko.
@yeciv38199 @perfumowyswir

Niedawno pisalem, mozesz byc sponsorowany jako pomocnik. Department of labor ustala stawke (ktora jest smiesznie niska, nizsza niz w mcdonalds)
Pracodawca wystawia ogloszenie, jak nie ma chetnych pracodawca dostaje pozwolenie na sponsorowanie obcokrajowca.
W 2 lata wyrobilem green card wlasnie w ten sposob.

@perfumowyswir nie jestes uwiazany z pracodawca, konstytucja gwarantuje ci wolnosc w szukaniu szczescia i mozesz zmienic prace na lepsza.

Dostajesz pozwolenie na prace, pracujesz u sponsora do
@cerbera: ooo ok, czyli warto próbować jednak. Wolałbym nie pracować za minimalną przez 2 lata, dev w Polsce zarobi obecnie 35-75k zł miesięcznie - 12% podatku, więc z amerykanskimi cenami chyba bym tego nie przeżył
@perfumowyswir przez dwa lata nie masz pozwolenia na prace wiec oficjalnie pracowac nie mozesz.
Siedzisz na wizie studenckiej u rodziny albo pracujesz nielegalnie. W miastach takich jak nowy jork nikt cie za taka prace nie sciga. Jest trudniej znalesc prace, sa nizsze stawki ale nie znaczy to ze zarobisz max minimalna.
Kolega pracuje nielegalnie i nie przeszkadza mu to zarabiac $1800 tygodniowo. Inni siedza nielegalnie po 20 lat, maja firmy i wyciagaja
@cerbera: zależy pewnie od zawodu, domyślam się, że giełdowe korpo nie zatrudnią na czarno, ale 700k za kilka miesięcy byłoby w stanie przekonać do zmiany zawodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) nic zostaje H1B w takim razie dzięki
@cerbera: O, widzę, że ktoś zorientowany. Mam zatem pytanko:
A czy jako osoba spoza Stanów mogę założyć spółkę ltd w Delaware a następnie zatrudnić samego siebie (albo kogoś) w tej spółce jako pomocnika, żeby w ten sposób odbębnić 2 lata? Oczywiście wszystkie podatki od tego byłyby normalnie opłacane, żeby nikt się nie przyczepił. Przed upływem 2 lat zatrudniona osoba by zrobiła "myk" przez zieloną granicę i już ma zieloną kartę. Jest
@cebulowy_krezus to nie jest do konca tak ze masz odbebnic dwa lata. Poprostu procedura trwa okolo dwoch lat. Musisz utrzymac legalny status przez ten czas, jesli jestes na miejscu w usa (np wiza studencka) Troche inaczej wyglada to jesli:
- jestes w stanach nielegalnie (musisz na interview leciec do polski)
- jestes w stanach legalnie (np wiza studencka)
- jestes sponsorowany bedac z polsce (nie musisz pracowac w usa, nie musisz utrzymywac