Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób, znających się na prawie pracy / księgowości.

Planuję #overemployed i mam takie pytanie odnośnie kwestionariusza od księgowości, który otrzymałem.
Nie chciałbym, żeby jeden pracodawca dowiedział się o drugim, a w kwestionariuszu są o to pytania. Czy jeśli skłamię, czy może zostać to wyciągnięte w mojej sytuacji? W sytuacji gdy jestem studentem <26 r. ż, wówczas nie płacę żadnych składek, więc raczej nie powinno być problemów z urzędem skarbowym? Mógłby mi ktoś to potwierdzić? Nie bardzo wiem do kogo mogę z tym "uderzyć" ;)

Przez okres zatrudnienia w obu pracach, zamierzam być ciągle studentem mając poniżej 26 roku życia.
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź, ewentualnie jakieś wyjaśnienie - dlaczego w ogóle o to pytają.

#prawopracy #ksiegowosc #finanse #praca #pieniadze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
<26 r. ż, wówczas nie płacę żadnych składek


@mirko_anonim: Nie płacisz podatku do drugiego progu, ZUSy i zdrowotne - płacisz normalnie. Od tego jaka to będzie forma zatrudnienia i w ilu miejscach osiągasz przychód i co wykażesz w kwestionariuszach - zależeć będzie Twój przelew na konto.

Technicznie rzecz biorąc jeśli nie ma konfliktu interesów i/lub zakazu konkurencji - nic Tobie nie grozi.
@mirko_anonim konsekwencje możesz mieć zawsze ale to że cię wypełniasz wyjdzie jeśli za mało zaliczki wpłacisz w ciągu roku i wyjdzie sporą dopłata podatku. Tylko jeden pracodawca może odliczać kwote wolną, jeśli będzie to robili dwóch i wyjdzie za mało podatku. Z tego dokumentu niekoniecznie wychodzi że masz drugi etat jeśli go wypełniasz zgodnie z prawdziwa sytuacją, możesz np mieć JDG równolegle które może być z poza branży typy strzyżenie psów czy
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @zibizz1 no ale pytanie czy w tej sytuacji to ma w ogóle jakieś znaczenie?
Obie umowy, to umowy zlecenie, dla studenta poniżej 26 roku życia.

@insystem coś właśnie jest, dlatego też nie chcę w tym kwestionariuszu o tym pisać.
Zastanawia mnie to jak to pod kątem skarbowym działa i czy w tej sytuacji na podstawie tego kwestionariusza może coś wyjść. (Mowa o finansach)

@mirko_anonim przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem. Jeśli nie dojdzie do wpłaty zbyt małych zaliczek to nikt nie powinien się zorientować. Jeśli będą znacząco za małe zaliczki to US może się zainteresować dlaczego tak wyszło. Po to wypełniasz te dokumenty żeby pracodawcy dobrze te zaliczki wpłacali. Jak masz <26 to masz dużą kwotę wolną, nie wiem ile zarabiasz ale może się zdarzyć że przekroczysz.
@elena-mary nie napisałem nic o ZUS. No właśnie z powodu niedopłaty w US można mieć problem, kwestia tego czy ktoś to w US kontroluje I czy komuś się będzie chciało. Za zbyt niskie zaliczki grozi mandat skarbowy i odsetki
No właśnie z powodu niedopłaty w US można mieć problem, kwestia tego czy ktoś to w US kontroluje I czy komuś się będzie chciało.


@zibizz1: ale US się nie zajmuje takimi sprawami jak potem zapłaci wszystko w PIT to będzie ok
@elena-mary: NIe wiem czy sie zajmuje, VAT ma zawsze wiekszy priorytet ale zadeniem US jest kontrolowanie zaliczek. Oczywiście jeśli już to w pierwszym kroku sprawdzą pracodawcę czy zgodnie policzył i odprowadził zaliczki, nie uważam żbey komuś sie chciało tak głeboko kopać ale może.

Pytanie było:

Czy jeśli skłamię, czy może zostać to wyciągnięte w mojej sytuacji?


Co jest pytaniem równowaznym do: "Czy jeśli przekraczam prędkosć na drodze na której nigdy nie