Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co chodzi z tymi cenami mieszkań i narzekaniem na #nieruchomosci.
Cena Wrocław średnia za luty 2024 to niespełna 12k, w Warszawie niespełna 19k.
U mnie na wsi 5,5k.
No to chyba biorąc pod uwagę zarobki w tych miastach to nie są żadne wygórowane ceny, na pewno nie w stosunku do wsi.
U mnie na wsi takie przeciętne zarobki to 4,5-5k, sporo ludzi ze wsi ucieka do miast to chyba te 10k we Wrocławiu czy 15-17k na miesiąc w Warszawie to nie jest nic wielkiego.
  • 84
proszę mi tu nie obrażać mojego sektora ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majkel88: ja wiem, że nie wszyscy tacy jesteście, ale ilość bananów zamkniętych w bańce "za 10k nie opłaca mi się komputera włanczać" macie największą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
was z IT powinno się #!$%@?ć za bycie takimi ignorantami.


@jfrost: O przepraszam, ja też jestem z IT i zarabiam pewnie nawet więcej od OPa, a dla mnie ceny były z dupy wyjęte już na koniec samych niskich stóp procentowych, nawet przed BK2% - aczkolwiek wtedy jeszcze można o nich mówić że były w miarę rynkowe z racji taniego pieniądza na niskich stopach (ale też było wtedy oczywiste, że to się
@ZielonaOdnowa: Mireczku, widzę że wśród wykopowych studentów, przyszłych pracowników nie ma jasności co do pensji netto i brutto, rzuca się zatem od tak cyferkami. Otóż 20 tysięcy złotych netto na fakturze, przyjmując że pracujesz w IT to 15,5k do ręki o ile jesteś na ryczałcie. 20 tysięcy złotych brutto na UoP to niecałe 14 tysięcy do łapy. Skąd te 1,5k różnicy? Ano stąd że będąc całe życie tylko na ryczałcie po
@iamjashin: przecież każdy wie na tagu, że robię jako frontendowiec. Paru tutaj przylazło ostatnio z tagu dla programistów i mi chcieli dogryzać jak szukałem roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)