Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co chodzi z tymi cenami mieszkań i narzekaniem na #nieruchomosci.
Cena Wrocław średnia za luty 2024 to niespełna 12k, w Warszawie niespełna 19k.
U mnie na wsi 5,5k.
No to chyba biorąc pod uwagę zarobki w tych miastach to nie są żadne wygórowane ceny, na pewno nie w stosunku do wsi.
U mnie na wsi takie przeciętne zarobki to 4,5-5k, sporo ludzi ze wsi ucieka do miast to chyba te 10k we Wrocławiu czy 15-17k na miesiąc w Warszawie to nie jest nic wielkiego.
  • 84
@DarkMi: ja z kolei jestem z IT i uważam że ceny w top3 polskich miast to nadal pół darmo, szczególnie patrząc na cały zachód włącznie z czechami ¯\(ツ)/¯
Wy to naprawdę chyba nie ogarniacie, jak wysokie zarobki są w miastach na B2B.

Ja jestem tylko zwykłym gościem od security tech w banku i mam 16k uop (bo nie dali b2b). To ile zarabia mój manager? A jego szef, dyrektor działu? Następnie, całe IT pływa w kasie. Programiści to potrafią ledwie 20 lat mieć i już klepać dyrektorskie zarobki.

A że ceny są chore to inna sprawa.

W miastach jest cała
@ZielonaOdnowa: kolejny odklejony, albo bejciarz.
Upraszczając, w Polsce pracuje ok. 15 mln Polaków. Przyjmując nawet 10%, którzy zarabiają powyżej 10k netto, tak, wiem, zawyżyłem, bo coś mi nie pasują dane z tej strony https://www.gowork.pl/poradnik/4/zarobki/ilu-polakow-zarabia-powyzej-10-tysiecy-zlotych/ (bo oni piszą o 10k brutto), to masz 1,5 mln osób, które zarabiają powyżej 10k. W Warszawie i Wrocławiu masz zaokrąglając 1,5 mln mieszkań. Czyli wychodzi na to, że cała "śmietanka" kraju zarabiająca powyżej 10k musiałaby mieszkać
@kogut_20: no tylko sam Ełk i tak jest drogi i bardzo mało rozwinięty. Tez to samo co na wiosce - minimalna krajowa to luksus, a kupno mieszkania to 400-500 tysięcy do remontu. Szukam w okolicy pracy i nic nie mogę znaleźć od pół roku. Mając duże i rozległe doświadczenie.
@arsze_nick: op nie da ci namiaru na tę wieś, bo jak zdecydowana większość tutaj #!$%@? głupoty. Albo wieś nazywa się bajciarnia.
To tak jak dziś koleś napisał, że robi w najprostszej robocie na świecie jako cieć i zarabia 5,5 netto i chłop myśli, że to normalne stawki w tej branży XD

Chłopski rozumizm wieczne żywy.