Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co chodzi z tymi cenami mieszkań i narzekaniem na #nieruchomosci.
Cena Wrocław średnia za luty 2024 to niespełna 12k, w Warszawie niespełna 19k.
U mnie na wsi 5,5k.
No to chyba biorąc pod uwagę zarobki w tych miastach to nie są żadne wygórowane ceny, na pewno nie w stosunku do wsi.
U mnie na wsi takie przeciętne zarobki to 4,5-5k, sporo ludzi ze wsi ucieka do miast to chyba te 10k we Wrocławiu czy 15-17k na miesiąc w Warszawie to nie jest nic wielkiego.
  • 84
@Orwell84: no nie wiem, jak ktoś zarabia 4k w wawie to na to kino chyba mu wystarczy od większego święta. Ja rozumiem że miasto sporo rozrywek oferuje ale zawsze myślałem że też rozsądne zarobki pozwalające z nich korzystać.
Serio myślisz że na wsi gnojówka śmierdzi? xD
@ZielonaOdnowa: spojrzałem i oprócz tapicera jest tam kierowca do Niemiec. Z tym, że po pierwsze w takich pracach trzeba liczyć się z dolnymi widłami, bo górne to osiągniesz jak wyrobisz 250h z premiami, a dolne wyrobisz 160h z premiami. Druga sprawa spojrzałem na jedną firmę na gowork i nie myliłem się. Czytam komentarze, że zarobki w ogłoszeniu to fikcja, bo podają razem z premiami.

Trzecia sprawa to, że trzeba #!$%@?ć jak
@keep_movin: xD no raczej nie, ale co ja tam wiem pracując tu i mieszkając, pewnie niewiele w porównaniu z ludźmi wylewającymi żale na GoWork.
Jak pisałem wyżej, za normalny etat miałbym około 5k, za około 200h mam 6,5 na ręke. I porównując ze znajomymi itp to nie są żadne odklejone od rynku stawki.
Tapicerzy po 8-9k netto przecietnie zarabiają, ale oni fakt muszą #!$%@?ć jak wspomniałeś wyżej jak małe samochodzik.
Jest
@ZielonaOdnowa: no zdaję sobie sprawę, że na gowork często lebiegi się wypowiadają, ale w każdym takim komentarzu jest ziarno prawdy.

Czyli wychodzi na to, że lepiej tapicerować w Polsce, niż w Niemczech xDDD oj łykopku.
@keep_movin: ok, nie chcesz wierzyć to nie. Ja powiem tyle że to specyficzne miejsce, przyznaje że tu dużo firm zatrudnia na patologicznych warunkach ale duzo na normalnych a "lokalsi" dobrze wiedzą które jak. Niedaleko mnie jest wioska w której mieszka z 500 osób a pracuje z 2500 i to nie jest jakiś ewenement tutaj, taka lokalna specyfika. Przykładowo wszędzie w Polsce wioski się wyludniają, w całej Polsce nie ma dzieci, szkoły
@ZielonaOdnowa: do tego co czytam na wykopie podchodzę z dużą rezerwą, bo tylu tu mitomanów, że głowa mała.
Dopiero teraz zaczynasz mówić z sensem, bo wspomniałeś o "specyficznym miejscu", a powinieneś inaczej to nazwać, że być może jest tutaj u was centrum tapicerowania w Polsce. Tak jak czytałem, że Poznań i okolice to centrum magazynów w Polsce i w tym obszarze zarobki są konkurencyjne, pracy na magazynach full, pełno ludzi pracuje
@keep_movin: a gdzie ja grałem kartą wykopka cwaniaka? Cały czas pisze o otaczającej mnie rzeczywistości, przecież jak spojrzysz to kwota za M2 we wpisie się zgadza z ogłoszeniem które Ci udostępniłem, zarobki też, nawet wpisałem takie za zwykły etat a nie za taki jak normalnie pracuje.
A co do regionu to tak, jest to tzw "Zagłebie Meblarskie" i jak mieszkasz w Polsce to duże jest prawdopodobienstwo że część mebli w Twoim
@ZielonaOdnowa: napisz głupi wpis, dziw się, że ludzie piszą ci, że #!$%@? głupoty. Ostatnia karta wykopka XDDD
Oj, człowieku, zaliczyłeś trio wykopka. Jak się z tym czujesz, że po jednym wpisie wiem, że jesteś pajacem? XD
@keep_movin: nie mam żadnych szczególnych odczuć związanych z tym co o mnie myślisz, wcale mnie nie dziwiło że ludzie pisali mi że #!$%@? głupoty, bo że z pewnej perspektywy może się wydawać ze są zawarte w samym wpisie wiedzialem już go pisząc. Prostowalem tylko zarzucanie mi głupot w sprawie przytoczonych faktów które są prawdziwe, stąd cała nasza rozmowa chyba.
Poprostu lubie czytać jak ludzie żywo dyskutują, jak jest na Mirko nudno
@keep_movin: przecież ten mem nie pasuje absolutnie do całej tej dyskusji, może jesteś w jakiś sposób dotknięty upośledzeniem czy tam opóźnieniem umysłowym? Bo mam wrażenie że średnio sobie radzisz z rozumieniem tekstu zawartego w moich wpisach.
@ZielonaOdnowa: dobra, ziomie, nie chce mi się babrać w łajnie z głupkiem. Fakty są takie, że mem jest prawdziwy, a ty za głupi żeby go zrozumieć. Elo, bo nie nadaję się na nauczyciela, męczy mnie strasznie tłumaczenie czegoś.
@keep_movin: xd nie jestem twoim "ziomem", właściwie trudno stwierdzić co masz do powiedzenia bo jak widze jedyne co z siebie wyrzucasz to śmieszne i marne próby obrażenia mnie xD
Weź się ogarnij na tyle by sformułować jakiś spójny przekaz bo tak to trudno do czegokolwiek się odnieść