Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co chodzi z tymi cenami mieszkań i narzekaniem na #nieruchomosci.
Cena Wrocław średnia za luty 2024 to niespełna 12k, w Warszawie niespełna 19k.
U mnie na wsi 5,5k.
No to chyba biorąc pod uwagę zarobki w tych miastach to nie są żadne wygórowane ceny, na pewno nie w stosunku do wsi.
U mnie na wsi takie przeciętne zarobki to 4,5-5k, sporo ludzi ze wsi ucieka do miast to chyba te 10k we Wrocławiu czy 15-17k na miesiąc w Warszawie to nie jest nic wielkiego.
  • 84
  • Odpowiedz
@Klepajro:

że ludzie w usługach, komunikacji, obsłudze etc w Warszawie dostają 2x albo 3x co gdzie indziej? X D


No jak nie to na cholerę się tam masowo pchają? Żeby robić za 4k jak to ledwo na pokój i wyżywienie by tam wystarczyło.
  • Odpowiedz
@GreatSolidUser: tylko po pierwsze 20k na FV nie jest równe z perspektywy pracodawcy jako 20k brutto. Po drugie nie masz żadnej gwarancji, że będąc frajerem na UOP całe życie i odprowadzając wysokie składki ktoś ci da za 30-40 lat emeryturę.
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: pracuje w IT ale czytając te komentarze że te 15-17 to nic wielkiego to szczerze kisne XD żyjecie w jakieś #!$%@? bańce, przeważającą część mieszkańców wawy nie zarabia więcej niż 10k, nawet Ci pracujący w biurowcach na modrorze zarabiają często nawet mniej, ogarnijcie się
  • Odpowiedz
@eskejper: ale ja nie jestem programista, mieszkam na wsi i pracuje w fabryce mebli na stanowisku produkcyjnym.
Poprostu myślałem że skoro tyle osób pcha się do miasta to ma to uzasadnienie ekonomiczne i nie wiem, byle jaka praca biurowa czy kelner w wawie to 10k+
  • Odpowiedz
Nie wiem o co chodzi z tymi cenami mieszkań i narzekaniem na #nieruchomosci.

Cena Wrocław średnia za luty 2024 to niespełna 12k, w Warszawie niespełna 19k.

U mnie na wsi 5,5k.

No to chyba biorąc pod uwagę zarobki w tych miastach to nie są żadne wygórowane ceny, na pewno nie w stosunku do wsi.


zachodnia europa jest innego
  • Odpowiedz
@canismajoris231: młodsi nauczyciele u mnie w szkole dojeżdżali z Wołomina, Zagościńca itp., a starsi mieli mieszkania przy szkole. Jak ktoś jest golodupcem ze średnią krajową czy dwiema to się raczej nie pcha do samego miasta tylko żyje sobie spokojnie w aglomeracji, dojedzie do kołchozu godzinkę w jedną stronę czytając książkę albo słuchając podcastu i tyle.
  • Odpowiedz
no tak, 15-17k w Wwa to nic wielkiego, zarabia tyle pierwszy lepszy nauczyciel, sprzedawca, pracownik kina czy sprzątacz


@canismajoris231: No tak, bo pracownik kina i sprzątacz powinni móc kupić za gotówkę mieszkanie w centrum stolicy, normalka xD
  • Odpowiedz
sprzedawca, pracownik kina czy sprzątacz


@canismajoris231: przecież nie muszą mieszkać w wawie, mogą dojeżdżać. Np. w takich stanach czy Anglii to normalka, że ludzie dojeżdżają do pracy po 2 godz. w jedną stronę. To tylko u Nas tak się w tyłkach od tego dobrobytu poprzewracało i każdy by chciał do roboty 20 minut w jedną stronę mieć....
  • Odpowiedz
@heheszkitroche: bez sensu to jest pisanie 17k w Warszawie. Co to znaczy? 17k czego? Nie piję do autora wpisu bo czego innego dotyczy, ale pełno na tym portalu rzucania cyferkami z zarobkami typu 20k, 40, 60 (ostrożnie!). Później się komuś wydaje że mowa o 20k zł netto na UoP do ręki (prawie 29k brutto i 35k kosztu pracodawcy) a ktoś miał na myśli fakturę 20k zł netto, 12% ryczałtu, ale
  • Odpowiedz
a to na wsi są jakieś inne zarobki? Karta nauczyciela nie przewiduje wyższych zarobków w innym mieście


@dzem_z_rzodkiewki: błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°) Karta nauczyciela przewiduje wyższe zarobki dla nauczycieli na wsi jeśli jest problem z kadrami, dodatek 10% pensji. Więc nauczyciel na wsi może zarabiać więcej niż w Wawie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@canismajoris231: chcesz powiedzieć, że wg ciebie pracownik kina (najczęściej minimalna pensja na umowę zlecenie, gdzie pracują studenci np. na 1/2 etatu) powinien mój kupić sobie mieszkanie w stolicy naszego kraju? XD
Chyba sam w to nie wierzysz. Mieszkanie w Ełku to i tak by było dużo. Nie bronię spekulacji, ale od kiedy w Polakach wykształciła się taka ruska mentalność, że każdemu należy się mieszkanie w stolicy? Nie, nie należy się.
  • Odpowiedz