Wpis z mikrobloga

  • 0
@Sloneczko browin z marketu lezy najpier w magazynie na mrozie, potem na sloncu, potem pada, a potem idzie na sklep. Browin obchodzić szerokim łukiem
  • Odpowiedz
@Sloneczko: zawsze warto namnożyć, te suche opisują jako do sypania bezpośredniego, ale rozruch i tak potrwa, ja akurat stosuję te w płynie i namnażam 3-4 dni
  • Odpowiedz
@Sloneczko: A jakie drożdże?

Start fermentacji powinien nastąpić po ok. 24 godzinach. Wcześniej mogą pojawiać się takie oznaki jak lekka pianka, bąbelki oblepiające ścianki, a widoczna praca w okolicach 24 godziny ;) W zależności od szczególnych warunków może to trwać dłużej.

A przede wszystkim odlej trochę wody z rurki, najlepiej do poziomu czerwonej kreski. Masz za dużo.
Zawodowy_Janusz - @Sloneczko: A jakie drożdże?

Start fermentacji powinien nastąpić p...

źródło: fdsf

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Zawodowy_Janusz drozdze winiarskie S. Cerevisae z poźywką, a powiedz mi, potrzebuje lejka z sitkiem jak bede spuszczał wino? Czy po prostu sam wezyk wystarczy? Chodzi mi o pierwsze spuszczenie, oddzielenie tej suszonki.
  • Odpowiedz
Czy po prostu sam wezyk wystarczy? Chodzi mi o pierwsze spuszczenie, oddzielenie tej suszonki.


@Sloneczko: Najlepiej fermentację z owocami itp. prowadzić w wiaderku fermentacyjnym, bo jest łatwiej pozbyć się frakcji stałych. Do tego łatwiej umyć i zdezynfekować. Na przyszłość polecam. :)

Sitko raczej nie będzie potrzebne, powinieneś bez problemu zlać wężykiem sam płyn. Nawet jak drobinki wpadną, to się nic nie stanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zawodowy_Janusz kierowniku złoty, mam pytanie ( ͡º ͜ʖ͡º) zlałem wino pierwszy raz (przez sitko, oddzielilem po prostu owoce i zgodnie z instrukcją z browinu, umylem baniak, zalałem winem i dosłodziłem). Zatkałem korkiem i rurką i teraz mam pytanie, czy cukier mam rozpuścić w całości w baniaku czy moze on sobie leżeć na dnie a drożdze i tak sie nim zaopiekują? I drugie pytanko, co jeżeli dodałem
  • Odpowiedz