Wpis z mikrobloga

JA #!$%@?

pierwszy raz w zyciu obejrzałem #lotr jako dorosły, świadomy jakoś tam życia człowiek.

PRZECIEŻ TO JEST NAJPIEKNIEJSZA HISTORIA KIEDYKOLWIEK ZEKRANIZOWANA. Matko boska te filmy pokazują wszystkie najważniejsze wartości życiowe w sensowny i spójny sposób. Toszto jest jedno, wielkie, wybitne arcydzieło.

Nie zasne dziś. #!$%@?

#film
  • 45
@cl_master: aż Ci zazdroszczę. Czeka Cię wspaniała, kilkutysięcznostronicowa przygoda (jeżeli weźmiemy pod uwagę całą twórczość Tolkiena). Z racji, że czytałem dawno, to aż znowu nabrałem ochoty na odświeżenie tej literatury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cl_master: Ja zawsze przed filmami, czytam książki o ile jest to ekranizacja jakiejś powiesci
Czy to Hobbit, czy LOTR, oglada się taki film zupełnie inaczej, jak masz świadomość, kto jest kim, o co jest walka, co jest celem.
Jackson, dosyć dobrze odwzorował powieść, owszem wiele zdarzeń pominął, ale masz racje, to #!$%@? majstersztyk.
Brakuje mi takich filmów, gdzie jest jakieś Universum
@cl_master: Wiem, że wątek jest o czymś innym. Ale jak już przeczytasz trylogię i rozbudzisz w sobie chęć na poznanie innego interesującego uniwersum to pragnąłbym Ci, z tego miejsca, polecić Sapkowskiego. Tak, Wiedźmin jest super (polecam), ale mnie dużo bardziej siadła Trylogia Husycka (czekam jeszcze z rok dwa i zabieram się za ponowne czytanie).
PRZECIEŻ TO JEST NAJPIEKNIEJSZA HISTORIA KIEDYKOLWIEK ZEKRANIZOWANA. Matko boska te filmy pokazują wszystkie najważniejsze wartości życiowe w sensowny i spójny sposób. Toszto jest jedno, wielkie, wybitne arcydzieło.


@cl_master: a książka podobno lepsza, bo Tolkien, Lewis, Chesterton to katolicy i wplatali motywy katolickie dlatego takie piękne