Wpis z mikrobloga

ChatGPT jako pomoc do #programowanie to coś pięknego. Chłop nigdy nic nie programował a dzięki temu jestem w stanie sam postawić stronę internetową, formularz kontaktowy, przekierowanie maili, powiadomienia, dupiksy i wszystko co się uda wymyśleć. Co prawda sam proces trwa długo, ale że zwykły Kowalski jest w stanie zrobić to samo co ludzie którzy przez lata muszą się uczyć i nabierać doświadczenia to coś pięknego
  • 30
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@wykop_hejter ale tutorial to tylko przedstawienie krok po kroku jednego rozwiązania bez możliwości ingerencji. Z AI możesz zasugerować zmiany i metodą prób i błędów osiągasz to co chcesz
  • Odpowiedz
  • 0
@IksdeHeheh: żeby osiągnąć to co chciałem to musiałem. Jakbym chciał płacić za jakieś gotowe rozwiązanie to równie dobrze mógłbym to komuś zlecić. A tu chodzi właśnie o to żeby zrobić wszystko samemu i mieć pełną kontrolę
  • Odpowiedz
mm, hulające boty po necie będą miały niezłe używanie na takich stronach pisanych przez GPT wraz z prompterem nie mającym pojęcia o zabezpieczeniach backendu, walidacji i dobrych praktykach.

Ale generowanie wideo co zaprezentowali parę dni temu to niezły mózgotrzep.
  • Odpowiedz
  • 2
@IksdeHeheh: nie korzystałem z wordpressa, postawiłem vpsa na oracle i zrobiłem to w apache2.
Jeżeli czegoś nie znasz to problemem jest to, że nie wiesz, czego nie wiesz. Dla kogoś kto się w tym obraca to się wydaje łatwe i błahe.
  • Odpowiedz
  • 2
Chat gpt jest super bo pomaga z pisaniem #!$%@? plików dockerfile. Z kilka razy już uratował włosy na głowie bo były darte z #!$%@? xd
  • Odpowiedz
@maniok: nikt nigdy się tego nie uczył przez lata. Średnio ogarnięty licealista wszystko co tutaj wypisales jest w stanie ogarnąć w tydzień. Pewnie porównywalnie do tego ile kleciles te prompty

Z tym że on chociaż cokolwiek rozumie z tego jak to działa jeśli przestanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz