Wpis z mikrobloga

#programowanie #embedded #programista15k

Mirki pracował ktoś z Was w branży automotiv? Jak oceniacie tą prace? Czy autosar faktycznie jest taki straszny? Czy często jest wymagany? Widzę że do volvo np nie jest bo robią tam jakieś multimedia ( odpowiednik mmi w audi ale nie wiem jak się to nazywa w volvo)
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@walokid: Caly czas pracuje. Co prawda jako elektryk a nie sps ale hobbystycznie sie sps bawie i zajmuje. za cholere nie wiem co to ten autosar czy mmi. Ja spotkalem sie tylko z TIA portal i programowaniem sterownikow siemensa (sam mam jeden w domu i sie bawie). W USA czy UK to bradleya maja - straszne gowno :p
  • Odpowiedz
@walokid: Ja pracowałem w Mercedesie latach 2010-2015 i wyciągałem wtedy 5-7k gdzie średnia pensja w Polsce z tych lat to po uśrednieniu 3.5k. Najbardziej jarał mnie fakt że była moja pierwsza praca w życiu i już miałem takie zarobki. Najgorzej mimo wszystko wspominam dział sprzedaży. Był tam zdecydowanie największy stres. Później odszedłem i założyłem własną firmę licząc na to że w razie niepowodzenia będę mógł wrócić.

Niestety krótko po moim
  • Odpowiedz
to raczej programiści używają autosara

@walokid: To moze uscislijmy - programisci czego? Bo nie mam zielonego pojecia co to a w automotive dosc dlugo pracuje.

Wyglada to mniej wiecej tak (od poczatku do konca)
1-przychodza mechanicy i stawiaja roboty, urzadzenia i maszyny
2-przychodza elektrycy i
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99: bo widocznie robiłeś przy stawianiu lini produkcyjnych czy coś takiego a nie przy softwarze do auta. Chodzi mi o programistów embeded piszących soft dla ECU i innych komponentów
  • Odpowiedz
@gorzki99: AUTOSAR to standard pisania softu dla automotive.
@walokid: Nie przez przypadek automotive ma taką złą opinię. Chyba wiele zależy od tego, co konkretnie piszesz. infotainment czy jakieś inne sterowanie klimą może mieć inne wymagania niż ECU silnika.
  • Odpowiedz
bo widocznie robiłeś przy stawianiu lini produkcyjnych czy coś takiego a nie przy softwarze do auta.


@walokid: aaaaa to wiele tlumaczy :) Tak, ja caly czas pisze o sofcie na liniach produkcyjnych samochodow a nie o programowaniu samego samochodu. No to sie wyjasnilo :)

AUTOSAR to standard pisania softu dla
  • Odpowiedz
@walokid: Pewnie to co zwykle - dziwne standardy takie jak autosary, misry czy inne ISO-26262, dużo legacy kodu (często napisanego w niezbyt optymalny sposób), zamknięte i źle udokumentowane rozwiązania, przestarzałe toole, hard real time, tony bezsensownej papierologii i procedur.
  • Odpowiedz
  • 2
dużo legacy kodu (często napisanego w niezbyt optymalny sposób), zamknięte i źle udokumentowane rozwiązania, przestarzałe toole, hard real time


@groman43: to się chyba tyczy większości projektów c/cpp
  • Odpowiedz
Mirki pracował ktoś z Was w branży automotiv?


@walokid: Ja pracuję, jak na razie mi się podoba. Są projekty i z autosarem i bez, więc na pewno nie wszędzie jest wymagany. Mi się raczej bardziej podobają te bez autosara, ale nie nazwałbym go strasznym.
  • Odpowiedz