Wpis z mikrobloga

#zwiazki #logikaniebieskichpaskow Trzy lata temu odeszła ode mnie z 2 letnim dzieckiem baba (bez małżeństwa) twierdząc, że jestem przemocowcem i alkoholikiem. Jakoś długo to przeżywałem no i mi minęło. W między czasie sprawy o alimenty i kontakty z dzieckiem standardowo. No i ostatnio znalazła sobie bolca i jakoś nie umiałem w głowie przepracować tego, że jakiś typ być może będzie miał więcej czasu z moim dzieckiem niż ja i będzie je wychowywał. No i opowiadam to kumplowi z pracy, że troche to mnie przygnębia, a on:

"Stary pomyśl o tym tak, że typ gra Twoim save'ie. A czy Ty chciałbyś grać na czyimś save'ie?"

#!$%@? to było dwa tygodnie temu i już ani jednej negatywnej myśli nie miałem z tym związanej od tamtej pory :D #!$%@? wyleczył mnie lepiej niż kociara psycholożka feministka i to za darmo. xD
  • 103
#!$%@? wyleczył mnie lepiej niż kociara psycholożka feministka i to za darmo. xD


@4rcz4s: psycholożka pomogła by ci sensownie przepracować kompleksy i niezdrowe poglądy zamiast je wzmacniać. Widocznie miałeś bardziej ból dupy o to, że nie jest jak chcesz niż prawdziwy żal za dzieckiem, na którym ci zalezy.

Dorosły chłop w 2024 #!$%@? coś o sejwach xD
@kasiknocheinmal wiesz, że w polskim prawie istnieje pojęcie domniemania niewinności. W swoim komentarzu jasno sugerujesz, że spożywanie alkoholu mogło mieć wpływ na zakończenie związku OPa, co wcale nie musiałbyć prawdą, a powód podany przez jego ex brzmi jak przerzucanie winy celem oczyszczenia sumienia.


@magicznyjozef: no już widzę, jak bronicie baby pijącej w pracy i w ogóle nie podejrzewacie, że jest nienormalna i że ma bolca na boku
@4rcz4s: to teraz pomyśl że ten nowy bolec twojej starej prawdopodobnie będzie dobierał się do bombelka. A ty nic z tym nie zrobisz. Jak dobrze pójdzie to dowiesz się o tym jak gówniak skończy z 15 lat i nabierze odwagi żeby ci o tym powiedzieć. Z fartem
nie wierzę, że ze strony OPa jedynym zaniedbaniem była sama nietrzeźwość. To tak nie działa po prostu.


@NieBendePrasowac: ale co tak nie działa? Sięganie po alkohol było wtórne do objawów depresji. Więc jego zaniedbaniem było to, że nie wiedział, że jest chory.
@miki4ever OP postanowił podzielić się fragmentem swojego życia, który opowiada historię z perspektywy mężczyzny zmagającego się z depresją oraz z problemami z alkoholem. W swojej historii opowiada również o zakończeniu związku przez jego uwczesną partnerkę, która jako motywację powołuje się na alkoholizm i przemoc ze strony autora wpisu - sam wydźwięk historii w moich oczach ma charakter anegdotyczyczny i w niedosłowny sposób przedstawia działania byłej już partnerki jako abstrakcyjne. Świadczym może o
Sięganie po alkohol było wtórne do objawów depresji.


@senselessness: wtf? Skąd to wiesz? Nawet jeśli tak było to ostatecznie pisałem o uchybieniach OPa w kontekście jego kobiety, dziecka i życia osobistego

Więc jego zaniedbaniem było to, że nie wiedział, że jest chory


@senselessness: wtf2?! Nie wiesz w ogóle co piszesz

jeżeli zmniejsza stres, jak w tym przypadku, jest korzystny - podstawy neurobiologii


@senselessness: ok, widzę że jesteś internetowym znawcą,
@kasiknocheinmal: proszę też postaw się w sytuacji drugiej osoby, może było tak jak pisze OP, często cichy alkoholizm jest nie zauważamy, a porzucenie osoby cierpiącej na depresję i odejście wraz z dzieckiem jest ogromna forma przemocy, wydarciem z ostatek resztek serca tej odrobiny siły która jeszcze została, to deptanie palców które ostatkiem sił trzymają się gzymsu życia przed upadkiem.
i jeszcze jeden mit - psychoterapia nie jest od zmiany czyichś poglądów


@senselessness: jak to "jeszcze jeden". Walnąłeśgłupotę i wydaje ci się, że kogokolwiek edukujesz xD
Jak czyimś "poglądem" są toksyczne zachowania i kompleksy, to owszem, pozytywnym skutkiem terapii będzie wyjście z nich.
@senselessness: ale pisz, że nie masz pojęcia o czym mówisz, bo bycie toksycznym i zakompleksionym to nie system wartości. A jak ktoś na tym zbudował system to siłą rzeczy się ten system #!$%@? jak zostanie uleczony z ww cech