Wpis z mikrobloga

Ale byly gazetki typu "ułóż model" to one ze 20 -30 potrafiły kosztować, co już było dużą kwotą

@CzarneChmury: Te wszystkie "ułóż poloneza" czy innego Ursusa wychodzą dość korzystnie... dla wydawcy. Ktoś policzył, że za cenę tego "modelu do samodzielnego złożenia" można próbować kupić nie-model i wkładając troszkę więcej pracy można też dojść do perfekcji z tym, że w skali 1:1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A Świat
@zaba34: Mniej osób kupuje prasę to dają mniejsze nakłady. Wyższe ceny, żeby coś zarobić. Do tego zdrożał papier, a i jeszcze spadła liczba punktów sprzedaży bo zlikwidowali kioski ruchu. Raczej prasa będzie już tylko drożeć i stanie się dostępna głównie dla zamożnych.
Teraz czasem chciałabym coś kupić sobie czy dziecku ale czasopismo jest w cenie książki często xD


@zaba34: polecam Giganty z Egmont.pl, dzisiaj nazywają się "Gigant poleca" - akurat nowy rok, więc dobra okazja, żeby zrobić pierwsą kolekcję, szkoda tylko, że jest tylko 6 numerów, a nie 12, jak kiedyś
Teraz czasem chciałabym coś kupić sobie czy dziecku ale czasopismo jest w cenie książki często xD ostatnio widzialam gazetkę LEGO za 4 dychy xD


@zaba34: Ja po prostu przestawiłem swoją córę na komiksy/mangę i skończyło się głupie "gazetkowanie". Fajny młodzieżowy komiks czy mangę można na Allegro dostać za niecałe 20zł, a czytać można wielokrotnie ¯\(ツ)/¯ Mało tego, z niektórych komiksów można czerpać fajną wiedzę:

https://allegro.pl/oferta/genetyka-i-ewolucja-zycie-tom-1-13808911858
Pamiętam, że w cd-action najczęściej były bardzo słabe gry w pełnych wersjach, za to nadrabiali dużą ilością dem. Z braku laku kupowało się czasem tą gazetkę, ale dużo lepszy i tańszy był komputer świat gry
A gdzie "Top Secret", "Secret Service" i "Świat Gier Komputerowych"?


@Smash: te były długo po Bajtku, który zaczął chyba w 1986, a wymienione to już początek lat 90-tych (lata szkoły średniej)
@laiklaicki @Pandillero @Niebieski40 @kuchenekgazowy @kolejne_juz_konto @Ranger @ArmaturaGramatura @projektant_doktorant @Smash @MirkoLord @IMPALA67 @Niebieski40

Ktos sie pytal jaka cena by byla dzisiaj tego komiksu uwzgledniajac inflacje.
No to znalazlem ze cena na okladce numeru z wrzesnia 2000r. To 16,99 zl.

W Polsce wg wikipedii minimalna krajowa w 2000r. wynosila 700 zl brutto ( w 99 bylo to 670).
Co daje nam netto jakies 500-550 zl wtedy.
Tak to byly czasy jak ludzie mieli 3-4
@kuchenekgazowy: mam odmienne wspomnienia. W CD-Action były najlepsze pełniaki wiodąc nawet w pewnym momencie (wydaje mi się, że były to lata 2008-2012) prym w Europie. PLAY też się nieźle bronił, szczególnie jak wypuszczał kompilacje 3 różnych gazet z grami za śmieszne pieniądze (tak poznałem Gothica <3). Gdzieś w tyle pozostawał tańszy Click! Cybermycha i komputer świat gry
No to znalazlem ze cena na okladce numeru z wrzesnia 2000r. To 16,99 zl.

A patrzac na kalkulator inflacji taka gazetka by dzis kosztowala 35-40 zl ;D


@Volantie: W indeksie Bigmaka wychodzi na to samo - nadal kosztowałaby tyle, co zestaw w maczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)