Wpis z mikrobloga

Wiem że to trochę niby heheszki ale ten mem to 100% prawda i wiem to po sobie.

Gdy ktoś na pytanie gdzie mieszkasz odpowiada u rodziców pojawia się u mnie delikatny uśmiech. Gdy słyszę mieszkam już na swoim (w ogóle jak to inaczej brzmi) wiem że mam doczynienia z człowiekiem zaradnym i rozsądnym który odnajduje się w realiach rynku kapitałowego.

Jeżeli masz 30 lat plus i mieszkasz u rodziców bo tak wygodniej to proponuję wziac się za siebie i za robotę. Mieszkanie 40m2 to koszt 250k serio nie odłożyłes nawet tyle przez 10 lat?

A no tak. Wysłano z iPhone

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
blackghost - Wiem że to trochę niby heheszki ale ten mem to 100% prawda i wiem to po ...

źródło: temp_file7477335926702115918

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@blackghost: odłożyłem, ale u starych mam piętro i ogród, a mieszkanie co dostałem w spadku to wynajmuję. Gdybym miał żonę czy konkubinę, to nie chciałbym mieszkać ze starymi, ale jako stary kawaler mam wywalone.
  • Odpowiedz
Gdy ktoś na pytanie gdzie mieszkasz odpowiada u rodziców pojawia się u mnie delikatny uśmiech. Gdy słyszę mieszkam już na swoim (w ogóle jak to inaczej brzmi) wiem że mam doczynienia z człowiekiem zaradnym i rozsądnym który odnajduje się w realiach rynku kapitałowego.


@blackghost: Wiem, że dowód anegdotyczny to żaden dowód, ale... Moim zdaniem nie ma tu reguły. Znam osoby, które mieszkają z rodzicami, bo rodzice mają np. duży dom
  • Odpowiedz
@blackghost: Totalnie nie czaję takich ludzi, przecież wcale nie trzeba dostać mieszkania po babci na ursynowie żeby dobrze mieszkać. Pracując u ojca po 4h dziennie masz czas żeby podjąć jakaś inną pracę, wystarczy choćby zainteresowanie giełdą, to już są 2 wynagrodzenia, dodatkowo nie #!$%@?ć kieszonkowego od rodziców i 4-5 lat masz już mieszkanie do remontu w fajnej lokalizacji. Wystarczy nie kupować mercedesa z salonu i przemęczyć się tą poleasingową kią
  • Odpowiedz
@blackghost: Po co mam się wyprowadzać jak dom w którym mieszkam jest 2km od miejsca pracy, a tak naprawdę to wracając do niego o 19 wykorzystuje go tylko do spania. W czym sobie poprawiłbym życie jakbym w wieku 35 lat zadłużył się na 30. Zero wycieczek, comiesięczny stres przy spłacie raty, pogorszenie zdrowia przy konieczności rezygnacji z prywatnej opieki zdrowotnej. Jak do 30 nie znajdzie się drugiej połówki to sens
  • Odpowiedz
Mieszkanie 40m2 to koszt 250k serio nie odłożyłes nawet tyle przez 10 lat?


@blackghost: Deczko zaktualizuj tego b8 bo nie wiem gdzie ty teraz kupisz mieszkanie 40 metrów za 250 tysięcy, chyba na jakimś zadupiu co nie ma roboty i psy dupami szczekają. U mnie w mieście za 38 metrów to 380 tysięcy
  • Odpowiedz
Mieszkanie 40m2 to koszt 250k


@blackghost: obecnie to 500-600k. Ale still, generalnie się zgadzam. Tym bardziej, że tak naprawdę wystarczy 20% wkładu, czyli trochę ponad 100k. Te osoby mogłyby nawet mieszkać dalej z rodzicami, a mieszkanie wynająć, to sam czynsz od najemcy by był na ratę + trochę nadpłaty.
  • Odpowiedz