Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, Wykop! (ツ)

Wielu z Was - i nas - wychowało się w erze phpBB by Przemo, jednym z najbardziej rozwiniętych darmowych systemów forów dyskusyjnych. Projekt ten bezdyskusyjnie odegrał ważną rolę w historii polskiego Internetu. A jak potoczyły się losy jego twórcy? Sami go o to zapytajcie! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Już w niedzielę 11.02 o godzinie 20:00 odbędzie się AMA z Przemkiem Matogą, twórcą projektu phpBB by Przemo. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu! ( ̀_́)

[Marka własna; autoreklama]
#programowanie #php #ciekawostki #technologia #gruparatowaniapoziomu #ama
wykop - Dzień dobry, Wykop! (ツ)

Wielu z Was - i nas - wychowało się w erze phpBB by ...

źródło: przemo

Pobierz
  • 119
@Headcrab_B: bo było darmowe i out of the box dostawałeś Wszystko Co było potrzebne ale pod spodem to było guano. Bardzo dużo działałem w community phpbb3 będąc nawet oficjalnym supporterem. Stawiałem setki for na phbb3 I zrobiłem dziesiątki migracji z phpbb2 by Przemo. W pewnym momencie dojrzałości każdy projekt uciekał z tego albo na płatne rozwiązania albo na phpbb3.
@xyz_xyz: to nie byl mod, tylko Przemek przepisal sporo kodu.
@gchmurka tak bylo przede wszystkim po przepisaniu wszystkiego. Pozniej dopisane byly rozne kesze i dalo sie z tym zyc. Osobiscie napisalem tyle modyfikacji ze ruch juz nie byl problemem. ETagi + keszyk dawal rade.

Sam skrypt byl popularny bo byla swietna spolecznosc. Niestety to sie skonczylo jeszcze zanim facebook na dobre zawital.
Pare lat temu byla inicjatywa aby reanimowac trupa ale
@ixdude no ok, modyfikacja. Była popularna bo była za free, miała świetne wsparcie ale juz wtedy były duzo lepsze fora jak np vbulletin:) ale królem w polskim necie był przemek i chyba każdy kto pamięta neta tamtych czasów był na jakimś przemkowym forum :p