Wpis z mikrobloga

@Lawsuit: Przesyłka olx to zero zabezpieczenia a straszny ciężar dla sprzedawcy. Kupując buty dostałem zły rozmiar a program ochrony "ale nie dostał pan cegły ani pustej przesyłki dlatego nie pomożemy". Serio.

Dla sprzedawcy po pierwsze musisz wysłać skan dowodu do wypłat (losowo konta, stare konta, pewnie przy jakimś limicie kwotowym), ale bezwzględnie bez znaku wodnego, co oznacza, że jak będzie wyciek (albo sprzedaż ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@Jacek12: no i spoko, ale jak dostaniesz pusta paczkę, albo cegłę to wtedy masz przynajmniej jakieś zabezpieczenie. W ogóle co to za logika, żeby nie korzystać z ochrony kupujących w olx, bo w przypadku towaru uszkodzonego nie działa xD. Wtedy dochodzisz swoich praw w inny sposób, a przed oszustami walącymi z grubej rury jesteś chroniony. Wtedy za uszkodzony towar jeszcze odpowiada kurier, a jak dostaniesz cegłę to kurier umyje ręce, bo
@Lawsuit: to dosc czesta praktyka, odkak skarbowka zaczela trzepac transakcje na OLX. Wielu wystawiajacych zrezgnowalo z wysylki OLX, by nie tlumaczyc sie przes US.
Z innej storny - jesli kupujesz towar o wartosci powyzej 1000pln, musisz zaplacic podatek PCC.
I to tez US weryfikuje.
PRzesylka pobraniowa jest wolna od tej "wady"
Gość gada sesnownie, ale z ocywitych względów nie wprost (bo nie wie z kim rozmawia)
@Glikol_Propylenowy no wlasnie nie ma najmniejszego sensu korzystać z tego zabezpieczenia ani nic zamawiac kurierem z OLX, tez mialem taka sytuacje ze wyslano mi uszkodzone urzadzenie za kilka stow (nie zbite czy cos w tym stylu, po prostu nie dzialalo, nie wlaczalo sie) a olx mi napisal to samo co wyzej - dostalem urzadzenie to nie moga nic zrobic, zapytalem czy w takim razie moge wystawic iPhone 15 pro w pelni sprawny