Wpis z mikrobloga

@Lawsuit: kiedyś dla zabawy kupiłem podrobiony produkt za 7zł na OLX tylko po to żeby sprawdzić jak działa ich program ochrony kupujących.

Otóż nie działa. Nacisnąłem ten przycisk, że jest problem z przesyłką. Napisałem im że dostałem podróbkę. To jedyne co się stało to dostałem maila, żebym to zgłosił na policję i jak policja się skontaktuje z OLX albo będzie wyrok sądu to zwrócą mi pieniądze.

Podsumowując: wysyłka przez OLX to
@tellet starsze ipady z np 2018 uzywane sa normalnie za tyle sprzedawane wiec widac ze nie wiesz o czym mowisz.
Poza tym co to za porownywanie w ogole ipada do wyraznie premium modeli aut czy rolexa XDDDD
@Majkel2008: chyba dawno kupowałaś, bo pewnie ponad rok jest na 24h wstrzymanie środków
@Eshirael: dla sprzedającego ciężar, ale dla kupującego jest to jakaś forma ochrony jak tak. Mnie póki co nikt nie zrobił w konia, ale właśnie ta blokada środków to jedyna opcja żeby sprawdzić czy towar nie jest uszkodzony i ewentualnie zrobić zwrot.
@rzaden_problem: zablokował kasę bo nie miał polskiej wersji, a raczej mu się wydawało. Dogadaliśmy się, że luz. Nagle kasa wróciła do niego. Wtedy zaczął cwaniakować, że może mi połowę przeleje i powinienem się cieszyć bo może w ogóle. Postraszyłem policją ale dla 150 zł bym sobie kłopotu nie robił i przelał. Projektował to jakiś ewenement.
@rzaden_problem: no dobra masz ochronę ale wywiązanie się z umowy dla kupującego to jedynie dobra wola, z kolei jak sprzedawca wyśle inny przedmiot to żadna ochrona. Jak sprzedasz na allegro albo allegrolokalnie to kasa do sprzedawcy idzie od razu, a w razie problemów jest program ochrony kupujących i dyskusje allegro - we wszystkim uczestniczą. Dwie strony mają poniekąd ochronę.

Poniekąd, bo ostatnio kupiłem coś bezpośrednio od sklepu Allegro i przez miesiąc
@Lawsuit może sprzedaje więcej i nie prowadzi działalności. Olx raportuje do US jeśli przekroczysz kwotę lub ilość transakcji.
Do tego olx nie daje żadnej gwarancji jeśli sprzedający cię oszuka. Otrzymałem całkiem inna przesyłkę niż kupiłem i olx nie zrobił z tym nic. Dopiero sprzedający po ponad tygodniu się ze mną skontaktował i okazało się że pomylił przesyłki. Olx to olał.
Dodatkowo koszt przesyłki przez olx wychodzi drożej jeśli kupujesz coś za kwoty
@mietek_zul: no dobra, duzo komentow, ze ochrona dziala, jesli dostaniesz cebule a jesli uszkodzony sprzet, to pocaluj sie pan w dupe. No to twierdzisz w mailu do nich, ze dostales cebule/cegle. Jak niby sprzedajacy udowodni, w 100% a nie uprawdopodobni, ze wyslal sprzet?
@RyanWolf zamow cos za kilka koła, spróbuj i daj znać, mi sie nie chce sprawdzać ani bawic w takie rzeczy ale pewnie mozna zostać posądzonym o oszustwo i jeszcze beda wieksze problemy niz bedzie mial sprzedajacy za uszkodzony sprzęt.
@mietek_zul: e tam, nie mam czasu na takie coś. Stwierdzam, że jeszcze na studiach, znajomy, który pracował u adwokata mówił, że on "na wszelki wypadek" robił zdjęcia pism z kopertą obok, w razie jakby jakimś cudem coś nie dotarło/ktoś twierdził, że nie dostał tego, co miał dostać. Miało to uprawdopodobnić wysyłkę, aczkolwiek jak mówił - żaden to dowód, tylko uprawdopodobnienie. Posądzonym owszem, można być, ale z prawnego punktu widzenia nie widzę
@allegro_pl: tak. Podsumowując kupiłem od was elektronikę za 300 zł i padła po 4 mc. Zareklamowałem, serwis producenta stwierdził, że działa. Nie miało jak bo dym poszedł i nic nie działało. Ale stanęliście na wysokości zadania i weryfikowaliście równo miesiąc. ( ͡° ͜ʖ ͡°) otworzyłem dyskusję na platformie allegro ze sprzedającym allegro, tam kopiuj wklej to samo. I moją sprawą potrafiło się w 1 dzień zajmować 6
@Radkovich @sphinxxx ... Jakim cudem wy za te wypowiedzi dostajecie plusy???
Jeden wyraźnie pisze że jeżeli dostaniecie cegłę albo cokolwiek innego to przesyłka OLX czyli OLX nic wam nie pomoże a i tak dostajecie plusy.
Drugi zaczyna coś gadać o tym jaka jest kwota... Jakie to ma znaczenie w przypadku kiedy pierwszy podaje że jeżeli wyśle ktoś pustą paczkę to nie ma to najmniejszego znaczenia.

I wy dostajecie plusy.
To dobitnie świadczy
chyba nie warto tutaj strzępić języka.


@nudziarz123: na pewno nie z tyloma jednozdaniowymi akapitami, ile #!$%@?łeś w tej bezsensownej wypowiedzi xd

Jakbyś zamiast #!$%@?ć od rzeczy, skupił się na sensach tych komentarzy, to byś dostrzegł, geniuszu intelektu, że istotą tych komentarzy jest fakt, że nawet mimo tej pozornej ochrony jaką daje OLX, ktoś i tak próbuje ją ominąć poprzez bezpośrednią wysyłkę, co jest jeszcze większym red flagiem.

Czytanie ze zrozumieniem: 0/5
@sphinxxx ... Dzięki dzięki twojej wypowiedzi poczułem po prostu powrót do podstawówki:)
Ale meritum pozostaje niezmienne przesyłka OLX nie daje w żaden sposób żadnej rzetelnej ochrony
Jeżeli chciałbym kogoś oszukać i sprzedawał konsolę to by szukałbym jakąś uszkodzoną za grosze i wysłał i OLX nie może mi nic zrobić
Natomiast jedynie jeżeli jest ten kretynem i wyślę cebulę albo cegłę albo nie wiadomo co jeszcze innego no to wtedy może teoretycznie się