Wpis z mikrobloga

Do tej pory byłem osobą jedzącą głównie kanapki, fastfoody i gotowe dania na obiad. Dietetyczka poprosiła mnie na początek, abym nic nie zmieniał tylko dodał do każdego posiłku jakieś warzywa (pół talerza, reszta to węglowodany i nabiał). I serio teraz pytam. Jak najłatwiej i najmniejszym kosztem "roboczogodzin" wprowadzić to w życie? Pomyślałem o jakiś gotowych surówkach i sokach warzywnych. Jeśli mam sam robić surówki, to jakie narzędzia/maszynki , które ułatwią krojenie/szatkowanie, warto kupić? Jak zorganizować całą logistykę?
Edit: za rozsądne pieniądze ;)

#jemzwykopem #mikrokoksy #mirkokoksy #odchudzanie #dieta
  • 33
@mk321 olej ma w cholerę kalorii, jedna łyżka to 88 kcal. To samo majonez - jedna łyżka (10 g) to jest ok. 70 kcal. Co widzisz zdrowego w kompletnie bezsensownym zapychaniu się tłuszczami? Zwłaszcza jeśli op chce schudnąć – dzięki Twojej radzie właśnie sobie znacząco zwiększył kalorykę posiłków bez jakiegokolwiek sensu.
@Eustachy_goli_pachy no ważne, ale w ramach zbilansowanej diety i z uwzględnieniem wyliczonych kalorii i makro. Tutaj dietetyczka miała na myśli, żeby op sobie do kanapki dorzucił pomidora, sałatę I ogórka, a do obiadu surówkę, bo ma złe nawyki żywieniowe. Dodawanie sobie dodatkowych 100 kcal pewnie nie było jej zamysłem. Kupa ludzi działa na takiej zasadzie, a potem się dziwią, że jak to, przecież ja się zdrowo odżywiam i nie chudnę xd
@Lixerv możesz kupić gotówce albo zrobić sam coś prostego na 2-3 dni np.:
mix sałat + oliwa + mieszanka przypraw do sałatek + warzywa:
- pomidory + rzodkiewka + czosnek
- marchewka + papryka
- pomidorki koktajlowe + cebula + mozesz dodać ser feta
- ogórek + rzodkiewka + cebula
- gotowany burak + awokado (+ słonecznik)
- oliwki + pomidorki koktajlowe + korniszony

Nie polecam żadnego sprzętu, ponieważ mycie go zajmie
@Lixerv gotowe sałatki/surówki mają często np. sporo cukru w składzie, więc zwróć na to uwagę w sklepie.

A to co będziesz konkretnie jadł z warzyw, to chyba trochę zależy od reszty posiłku, tj. do jednego obiadu będzie ci pasowała surówka z kapusty modrej, do drugiego mizeria a do trzeciego por z marchewką albo po prostu pomidor pokrojony w cząstki z pieprzem.

Może popatrz po prostu, co z warzyw ludzie dobierają standardowo do
gotowych surówkach i sokach warzywnych


@Lixerv: soki warzywne mijają się z celem w tym przypadku, chodzi o to żebyś jadł błonnik z każdym posiłkiem, a najwięcej jest go w nieprzetworzonych warzywach. Przetworzonych pomidorów i ziemniaków nie traktuj tutaj jako warzywa.

Surówki są ok, jeżeli zrobisz sam bo te kupne mają średni skład najczęściej - mnóstwo niepotrzebnego cukru.

Tak jak wyżej pisali - do obiadów i kolacji najlepszą opcją są mrożone mieszanki
@Lixerv: w biedrze fajne są sałatki z buraka i jeszcze polecam śledzie jako superfood ale nie w jakieś śmietany etc czasem w sklepie są takie wiejskie na wagę to kupuje 5 sztuk i zjadam na śniadanie dla zdrowotności, tak samo wątróbka raz w msc
@Lixerv: zależy czy jeść byle zjeść, czy chcesz też coś zjeść dla smaku. Ja często ogórek świeży zielony jem, po prostu jest obok, pomidory też. Jak jest czas to sałata lodowa, papryka, pomidory, ogórek, oliwa/olej/orzechy lub bez. Zależy czy potrzeba ci kcal z tłuszczów.
Tylko to powyższe ode mnie w smaku może Ci nie pasować.
Mieszanki warzyw + ryż. Łączysz wszystko razem i masz ryż z warzywami. Smak zależy jak zrobisz,
@Lixerv: Najprościej mrożone, pocięte warzywa albo mieszanki. W makro nawet dostaniesz fajne mieszanki po 2,5 kg. Jeżeli chcesz szatkownicę to Benriner jest bezkonkurencyjny. Ale jak chcesz jeszcze mniej roboty i możesz zainwestować to malakser, ale dobry sprzęt to już koszt 1500-2000 zł.
@XYZ91: Dokładnie. Koleś szuka w internecie na forum kupie jak jeść warzywa. Niech już ta sztuczna inteligencja nas zdominuje i zacznie hodować jak kurczaki