Wpis z mikrobloga

Nie kumam tego hype na nieruchomości.
Każdy ledwo urośnie musi mieć mieszkanie/dom? A gdzie do tej pory mieszkali? Chyba nie pod mostem.

U mnie we wsi 5/6 domów z rzędu gdzie zostali sami rodzice a dzieci poszły a cała góra domu stoi pusta i marnuje się. A gdyby ją wykorzystać?

Oni wola wziąć po same kule: 600k kredytu a do splacenia 900k.
Potem pokazuje mi jeden i drugi ratę że splaca 100 zł kapitału a reszta 3000k to odsetki. Czy splaci to kiedyś? Wątpię.

Ja osobiście wolę odkładać co roku i jak mnie będzie stać to kupie. Napychajcie nadal bańke flipa a oni Was gola do zera jak dzieci.

#kredythipoteczny #ekonomia #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #finanse
  • 105
  • Odpowiedz
Nie kumam tego hype na nieruchomości.


Nie kumasz tego „hype” na własność prywatną? ( _)

Każdy ledwo urośnie musi mieć mieszkanie/dom? A gdzie do tej pory mieszkali? Chyba nie pod mostem.


Uważasz, że zawsze będzie mieszkał u rodziców? Jak nie u swoich (bo wymrą) to u innych?
Albo może łudzisz się, że Pan Państwo zostanie twoim rodzicem?

U mnie we wsi 5/6 domów z rzędu gdzie zostali sami rodzice
  • Odpowiedz
Potem pokazuje mi jeden i drugi ratę że splaca 100 zł kapitału a reszta 3000k to odsetki. Czy splaci to kiedyś? Wątpię.


@blackghost: w to wątpisz

Ja osobiście wolę odkładać co roku i jak mnie będzie stać to kupie.


@blackghost: a w to już wierzysz xDDDD
  • Odpowiedz
@blackghost: witam. Bierze się to z tąd że ci sami starzy ludzie ze wsi nie chcieli żeby ich córki wyszły za wieśniaków i wysyłali je na studia do dużych miast. Sprawiło to że na wsi pozostali sami synowie, którzy nie mają partnerek, więc sami są zmuszani do migracji. Dzięki temu wieś się wyludnia a miasta pęcznieją.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@blackghost Tak bez sensu puerdolisz że albo masz pusto we łbie albo napisałeś średniej jakości bajta ( ͡º ͜ʖ͡º)

Domy klocki to dramat bo jakości życia zero a i ogrzac tego się nie da xD

Mieszkanie na jakiejś zapyzialej wsi żeby klepać bezrobocie?

I crème de la crème: mieszkanie że starymj to w 90% #!$%@? dramat xD Zero wolności, własnych decyzji, #!$%@? się starych do wszystkiego, niszczenie
  • Odpowiedz
  • 1
@dzieju41 jak sobie liczycie koszty najmu to czynsz wliczacie oczywiście w ten koszt, ale jak mówicie o ratach to juz totalnie nie, bo jeszcze by wyszło odwrotnie że to najem wychodzi taniej xD

A przypominam że ludzie na obecnych stopach spłacają głównie odsetki, więc w praktyce wynajmuje się od banku ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Każdy ledwo urośnie musi mieć mieszkanie/dom? A gdzie do tej pory mieszkali? Chyba nie pod mostem.


@blackghost: w sumie 100% racji - taki neetujacy wykopek piwniczak faktycznie może u starych bokiem mieszkać jak przez całe dotychczasowe życie i nie potrzebuje do tego swojego mieszkania
  • Odpowiedz
@blackghost: Też odkładałem sporo papieru i po 10latach dalej mnie nie stać więc lepiej kredyt i nadpłacać XD. Odkładanie ma sens jeśli ceny nie rosną albo spadają co nie ma miejsca w Polsce. Na całe szczęście w Niemczech tanieją i kupiłem taniej tam niż w PL XD
  • Odpowiedz
Potem pokazuje mi jeden i drugi ratę że splaca 100 zł kapitału a reszta 3000k to odsetki. Czy splaci to kiedyś? Wątpię.


@blackghost: a dlaczego miałby nie spłacić? XD
  • Odpowiedz